V tomto článku prozkoumáme fascinující svět Régence, téma, které časem zaujalo a zaujalo mnoho lidí. Od svých historických počátků až po dopad na moderní svět hraje Régence zásadní roli v různých aspektech každodenního života. Prostřednictvím hlubokého a podrobného pohledu se ponoříme do různých aspektů Régence, prozkoumáme jeho významy, jeho důsledky a jeho relevanci v aktuálním kontextu. Vydáme se na cestu objevování a zamyšlení, analyzujeme vliv Régence na společnost a způsob, jakým chápeme svět kolem nás. Připojte se k nám v tomto vzrušujícím zkoumání Régence a pojďme společně objevit její záhady a její dopady na naši realitu.
Obchodní rada: François de Neufville, vévoda de Villeroy (1644–1730), maršál Francie
Systém těchto poradních sborů se příliš neosvědčil především s ohledem na časté kompetenční spory mezi předsedy jednotlivých rad a v roce 1718 došlo k návratu k předchozímu modelu státních sekretářů jednotlivých resortů.
John Law (1671 – 1729), skotský ekonom. Přesvědčil regenta Filipa II. Orleánského vládnoucího v době dětství krále Ludvíka XV. a Regentskou radu o výhodách papírových peněz krytých stříbrem a tak mu povolili je tisknout. Law si založil vlastní banku a v ní vydával tyto „poukázky na stříbro“ – papírové peníze, bankovky. Později ony bankovky nebyly kryty (slíbeným množstvím stříbra), tím ve Francii způsobil velkou inflaci s obvyklými následky a tento jeho „systém“ záhy zkrachoval. Díky „Lawsovu systému“ se Francii, zejména její vládě, významně snížil státní dluh, neboť byl (zjednodušeně řečeno) zaplacen inflačními penězi.