V tomto článku se chystáme prozkoumat fascinující život Gemeinsame Normdatei, jedince, který zanechal svou stopu v průběhu historie. Od svých skromných začátků až po své nejvýraznější úspěchy byl Gemeinsame Normdatei vlivnou postavou ve svém oboru. Prostřednictvím podrobné analýzy jeho kariéry odhalíme důvody jeho úspěchu a dopad, který měl na svět kolem sebe. S hloubkovým pohledem na jeho zkušenosti, úspěchy a výzvy doufáme, že objasníme důležitost Gemeinsame Normdatei a jeho trvalé dědictví.
Gemeinsame Normdatei (GND) je soubor mezinárodních autorit (knihovnických hesel) členěný na sedm entit nejvyšší úrovně ustavený společně s Knihovnou Kongresu USA (ang. Integrated Authority File). Soubor je veden Německou národní knihovnou společně se všemi německými bibliotekařskými svazy a dalšími institucemi. Gemeinsame Normadatei byl do praxe zaveden v dubnu 2012, kdy nahradil v Německu užívané samostatné soubory osobních autorit (Personennamendatei, PND), korporátních autorit (Gemeinsame Körperschaftsdatei, GKD), heslových autorit (Schlagwortnormdatei, SWD) a speciálního souboru hudebního archivu Deutsches Musikarchiv (Einheitssachtitel-Datei des Deutschen Musikarchivs, DMA-EST-Datei). Soubor je publikován pod licencí Creative Commons Zero CC0.
Specifikace GND nabízí hierarchii entit nejvyšší úrovně a jejich podtřídy a zároveň možnost pro jednoznačnou identifikaci jednotlivých elementů. Zná též i ontologii pro reprezentaci znalostí v sémantickém webu, jak je definovaná v Resource Description Framework.
Záznamy GND se dělí na sedm základní entit: