V tomto článku budeme hovořit o Nektarinka, tématu, které dnes vyvolalo velký zájem. Z různých úhlů pohledu se Nektarinka stal ústředním bodem diskusí, debat a úvah. Jeho význam přesahuje různé oblasti a má dopad na společnost, kulturu a politiku. Nektarinka upoutal pozornost odborníků, výzkumníků, akademiků a profesionálů, kteří věnovali čas a úsilí pochopení jeho důležitosti a dopadu. Prostřednictvím tohoto článku se pokusíme proniknout hlouběji do různých aspektů obklopujících Nektarinka a poskytneme podrobnou analýzu, která našim čtenářům umožní pochopit jeho složitost a význam.
Nektarinka (Prunus persica var. nucipersica) je název pro peckovité ovoce a variantu broskve. Od broskví se liší tím, že její slupka je hladká a chybí na ní chloupky.
Ačkoliv jsou broskve a nektarinky komerčně uváděny jako různé ovoce, přičemž nektarinky bývají mylně pokládány za křížence švestek a broskví, ve skutečnosti patří ke stejnému druhu. Několik genetických studií dospělo k závěru, že nektarinky vznikají z broskvoní kvůli jejich alelické interakci.
Stejně jako u broskve může mít dužina nektarinky jak žlutou, tak i bílou barvu. V průměru jsou nektarinky o něco menší a sladší než broskve. Nepřítomnost chloupků způsobuje, že zralá nektarinka je výrazněji červená, ale zároveň lépe poničitelná.
Historie nektarinky je nejasná; první zaznamenaná zmínka o nektarinkách v angličtině je z roku 1616, ale pravděpodobně byly pěstovány mnohem dříve v oblasti původního areálu broskve ve střední a východní Asii. Ačkoli jeden zdroj uvádí, že nektarinky byly do Spojených států zavezeny Davidem Fairchildem z ministerstva zemědělství v roce 1906, řada novinových článků z koloniální éry zmiňuje pěstování nektarinek ve Spojených státech před revoluční válkou. Například vydání časopisu New York Gazette z 28. března 1768 zmiňuje farmu v New Yorku, kde byly pěstovány nektarinky.
Mezi některé odrůdy nektarinek patří:[1][2][3]
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Peach#Nectarines na anglické Wikipedii.