Friedrich Fromm

V dnešním světě se Friedrich Fromm stal relevantním problémem, který ovlivňuje různé sektory společnosti. Od svého vzniku vyvolal Friedrich Fromm řadu diskuzí a debat, které upoutaly pozornost odborníků i široké veřejnosti. V tomto článku do hloubky prozkoumáme různé aspekty související s Friedrich Fromm, analyzujeme jeho původ, vývoj a dopady v různých oblastech. Budeme se také zabývat různými názory a pohledy, které existují kolem Friedrich Fromm, a také možnými řešeními nebo opatřeními navrženými k řešení problémů, které představuje. Tento článek se snaží poskytnout komplexní a aktualizovaný pohled na Friedrich Fromm s cílem podpořit informovanou a obohacující debatu na toto téma, které je dnes tak aktuální.

Friedrich Fromm
Narození8. října 1888
Charlottenburg
Úmrtí12. března 1945 (ve věku 56 let)
Brandenburg-Görden Prison
Příčina úmrtístřelná rána
Povolánívoják a odbojář
Oceněnívelkokříž Řádu bílé růže (1942)
Rytířský kříž Železného kříže
Vojenský záslužný kříž 3. třídy
DětiHelga Heinke
Funkcenáčelník výzbroje armády a velitel Záložní armády (1939–1944)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Friedrich Fromm (8. října 1888 Charlottenburg12. března 1945 Brandenburg an der Havel) byl německý armádní důstojník, vrchní velitel rezervní armády (Ersatzheer). Držitel Rytířského kříže Železného kříže, byl popraven (i přes nepřímou účast) za neúspěšný atentát na Hitlera z 20. července, který provedl Claus Schenk von Stauffenberg. Jeho poslední slova před popravčí četou byla: Zemřu, protože to bylo nařízeno. Vždycky jsem chtěl jen to nejlepší pro Německo.[1]

Vyznamenání

údaje použity z: anglické Wikipedie-Friedrich Fromm

Reference

  1. UEBERSCHÄR, Gerd R. Hitlers militarische Elite (německá edice). Darmstadt: Primus Verlag, 1998. ISBN 978-3896780836. S. 76. (německy) 

Externí odkazy