Tento článek se bude zabývat problémem Dža'farovský mazhab, který je dnes nanejvýš důležitý. Bude analyzován jeho dopad v různých oblastech, stejně jako jeho význam v každodenním životě. Dža'farovský mazhab je téma, které upoutalo pozornost odborníků i amatérů a jeho studium vedlo ke vzniku vášnivých diskusí a různorodých úhlů pohledu. V tomto článku budou zkoumány různé pohledy na Dža'farovský mazhab, bude prezentován nedávný výzkum a budou diskutovány jeho potenciální důsledky pro budoucnost. Proto je nezbytné pochopit význam Dža'farovský mazhab a jeho vliv na základní aspekty naší společnosti.
Dža'farovský mazhab je jedna z právních škol islámu. Jeho původci, Dža'faru as-Sádiqovi (zemřel 720) přičítají šíité vytvoření svého právního systému. Šíitská právní tradice se opírá o autoritu imámů.
Učení této školy připouští porušení (kitmán) či zapření (taqíja) zásad víry v nouzi, zvláště v ohrožení života.
V Íránu je Dža´farovská právní škola zakotvena v ústavě. Dža´farovský mazhab (jinak též madhab) má dva elementární myšlenkové proudy: Usuli a Akhbari. Od ostatních sunnitských mazhabů se liší zejména přístupem k islámské autoritě a tradici.[1]