Comte de Lautréamont

V tomto článku se ponoříme do tématu Comte de Lautréamont, základního aspektu, který v posledních letech získal velký význam. Comte de Lautréamont je téma, které výrazně zasahuje do různých oblastí, od osobní sféry až po sféru profesní. V tomto směru budeme analyzovat různé dimenze, které Comte de Lautréamont pokrývá, a také jeho vliv na současnou společnost. Podobně se ponoříme do konkrétních aspektů souvisejících s Comte de Lautréamont s cílem poskytnout komplexní a aktualizovaný pohled na toto téma. Kromě toho prozkoumáme různé pohledy a přístupy na Comte de Lautréamont, abychom nabídli globální a obohacující vizi. Bezpochyby je Comte de Lautréamont velmi důležité téma, které si zaslouží, abychom se mu věnovali pečlivě a do hloubky, a proto se v tomto článku ponoříme do jeho různých aspektů.

Comte de Lautréamont
Rodné jménoIsidore Lucien Ducasse
Narození4. dubna 1846
Montevideo
Úmrtí24. listopadu 1870 (ve věku 24 let)
9. obvod
Místo pohřbeníHřbitov Montmartre
Pantinský hřbitov
PseudonymComte de Lautréamont
Povoláníbásník a spisovatel
Alma materlyceum
Významná dílaZpěvy Maldororovy
Poésies I
Poésies II
VlivyAdam Mickiewicz
Dante Alighieri
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Logo Wikicitátů citáty na Wikicitátech
Seznam děl: SKČR | Knihovny.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Isidore-Lucien Ducasse

Comte de Lautréamont , vlastním jménem Isidore Lucien Ducasse, (4. dubna 1846, Montevideo, Uruguay24. listopadu 1870, Paříž, Francie) byl francouzský básník, předchůdce a vzor dadaistů a surrealistů.

Biografie

Narodil se v rodině francouzského konzula v Uruguayi. Od 13 let studoval ve Francii – nejprve v Tarbes a Pau, v roce 1867 přesídlil do Paříže, kde při pruském obležení zemřel ve věku 24 let.

Vycházel ze slohových konvencí 18. století a z romantického satanismu anglických a německých škol.[zdroj?] Pro své individualistické revoltující dílo si zvolil formu básně v próze a naplnil ji sarkastickým absurdním, černým humorem, sadismem, pornografickými scénami, blasfemií, sebeironií a místy i parodií romantických postupů.

Romantické zoufalství jedince dovádí do krajního pocitu absurdního a dekadentního nihilismu. Jeho dílo se vyznačuje zdánlivě zběsilou fantazií a rozumem nekontrolovanou tvořivou metodou.

Dílo

První vydání Les Chants de Maldoror 1868

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Comte de Lautréamont na slovenské Wikipedii.

Související články

Externí odkazy