Philip Miller

V tomto článku prozkoumáme silný příběh Philip Miller, téma, které zaujalo představivost lidí všech věkových kategorií az různých částí světa. Od jeho počátků až po jeho význam dnes se ponoříme do hlubokého vlivu, který má Philip Miller na společnost a kulturu. Prostřednictvím komplexní a podrobné analýzy objevíme nejfascinující a překvapivé aspekty Philip Miller, stejně jako jeho význam a relevanci v současném světě. Připravte se na překvapení a dojetí mimořádným příběhem Philip Miller.

Philip Miller
Philip Miller - údajný portrét z francouzského překladu The Gardener's Dictionary z roku 1787
Philip Miller - údajný portrét z francouzského překladu The Gardener's Dictionary z roku 1787
Narození1691
Deptford nebo Greenwich
Úmrtí18. prosince 1771
Chelsea, Londýn
Národnostskotská
Oborbiologie
Známý díkynomenkatuře rostlin
RodičeJoseph Miller
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Philip Miller byl od roku 1722 hlavním zahradníkem v Chelsea Physic Garden[1], až do svého odstoupení krátce před svou smrtí. Botanik Peter Collinson, který navštívil v červenci 1764 jím spravované arboretum léčivých rostlin, svá pozorování zapsal do svých poznámek. O Millerovi napsal, že „zvýšil pověst Chelsea Garden natolik, že vyniká nad všechny zahrady Evropy svou úžasnou škálou rostlin všech rodů a tříd ze všech klimatických oblastí...“[2]

Philip Miller je autorem děl The Gardener's and Florists Dictionary nebo Complete System of Horticulture (1724) a The Gardener's Dictionary containing the Methods of Cultivating a Improving the Kitchen Fruit and Flower Garden[3].

Philip Miller má v Mezinárodním rejstříku jmen rostlin zkratku MILL..[4]

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Philip Miller na anglické Wikipedii.

  1. 1722 is the date given by Hazel Le Rougetel, "Philip Miller/John Bartram Botanical Exchange" Garden History 14.1 (Spring 1986:32-39).
  2. Allen Paterson, "Philip Miller: A Portrait" Garden History, 14.1 (Spring 1986:40-41)
  3. Botanické motivy z 8. vydání jsou zobrazeny na talířích chelseaské porcelánky
  4. BRUMMITT, Richard Kenneth; POWELL, C. E. Authors of Plant Names. Kew: Royal Botanical Gardens, 1992. Dostupné online. ISBN 1-84246-085-4. (anglicky) Mezinárodní rejstřík jmen rostlin je zapracován do seznamu botaniků a mykologů dle zkratek. 

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Philip Miller na Wikimedia Commons