V dnešním světě se Volby do zastupitelských orgánů Československa stal tématem zájmu a debat pro velké množství lidí. Ať už díky své historické relevanci, dopadu na moderní společnost nebo propojení se současnými trendy, Volby do zastupitelských orgánů Československa upoutal pozornost širokého publika. V průběhu historie hrál Volby do zastupitelských orgánů Československa zásadní roli v mnoha aspektech lidského života a jeho vliv se šíří dodnes. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Volby do zastupitelských orgánů Československa a prozkoumáme jeho důležitost v současném kontextu. Od svého dopadu na populární kulturu až po jeho význam v akademické sféře zůstává Volby do zastupitelských orgánů Československa tématem velkého zájmu a zaslouží si podrobnou pozornost. Prostřednictvím komplexní analýzy se budeme snažit lépe porozumět tomu, co Volby do zastupitelských orgánů Československa představuje a jeho význam v současném světě.
Volby do zastupitelských orgánů Československa byl způsob voleb do zastupitelských sborů v Československu praktikovaný v 60. - 80. letech 20. století.
Jednalo se o jednotně konané volby, kdy se během jednoho volebního aktu rozhodovalo o složení zastupitelských sborů na všech úrovních, tedy do místních národních výborů a městských národních výborů (včetně obvodních národních výborů), do okresních národních výborů, do krajských národních výborů a do Národního shromáždění a Slovenské národní rady, po provedení federalizace Československa i do České národní rady, Sněmovny národů Federálního shromáždění a do Sněmovny lidu Federálního shromáždění.
Takto jednotně provedené víceúrovňové volby proběhly v Československu v následujících termínech:
V červnu 1990 proběhly sice společně volby do obou komor Federálního shromáždění i obou republikových zastupitelských sborů (ČNR a SNR), ale komunální volby proběhly v samostatném termínu (v listopadu 1990) a volby do ONV a KNV se již nekonaly kvůli zrušení zastupitelských sborů na okresní a krajské úrovni.[7]