Venkov (deník)

V dnešním světě je Venkov (deník) problém, který ve společnosti získal značný význam. Od svého vzniku upoutá Venkov (deník) pozornost odborníků a vědců a vyvolává vášnivé debaty a diskuse. Jak čas postupuje, Venkov (deník) je i nadále tématem zájmu a jeho dopad je stále patrnější v různých oblastech. V tomto článku do hloubky prozkoumáme různé aspekty Venkov (deník) a analyzujeme jeho původ, vývoj a dopady dnes. Venkov (deník) je bezpochyby téma, které nenechává nikoho lhostejným a zaslouží si hluboké a informované zamyšlení.

Venkov
orgán České strany agrární
Základní informace
Datum založení29. března 1906
Datum zániku1945
Jazykčeština
Země původuRakousko-UherskoRakousko-Uhersko Rakousko-Uhersko, ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo, Protektorát Čechy a MoravaProtektorát Čechy a Morava Protektorát Čechy a Morava a ČeskoČesko Česko
Klíčové osoby
VydavatelRolnické vydavatelské a tiskařské družstvo
Odkazy
ISSN1805-0905
Číslo ČNBcnb001495197
OCLC648947206
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Venkov byl český agrární deník, v letech 19061938 ústřední tiskový orgán agrární strany, v období protektorátu (19391945) jeden z listů Národního souručenství. V letech 19141941 vycházel spolu s Venkovem také odpolední list Večer.

Během monarchie byl provládním tiskem. Stejně jako i další agrárnické tiskoviny, i tento deník vydával podnik Novina, Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské, nakladatelství ve vlastnictví Republikánské strany zemědělského a malorolnického lidu, tj. agrárníků. Venkov byl celorepublikově dostupný list. Díky práci šéfredaktora Karla Jonáše do něj přispívali například F. X. Šalda, Arne Novák, Isidor Zahradník a další. V problematickém období okupace se naopak klíčovou osobností Venkova stal kolaborant Vladimír Krychtálek.

Externí odkazy