The Power to Believe

V současné době se The Power to Believe stalo tématem velkého zájmu širokého spektra lidí po celém světě. Od svého vlivu na společnost až po vliv na každodenní život lidí je The Power to Believe tématem, které vzbudilo velký zájem v různých oblastech. Odborníci v této oblasti i obyčejní lidé věnovali čas a úsilí pochopení a analýze The Power to Believe a snažili se lépe porozumět jeho důležitosti a dopadu na různé aspekty života. V tomto článku prozkoumáme některé z nejdůležitějších aspektů souvisejících s The Power to Believe s cílem nabídnout komplexní pohled na toto téma, které je dnes velmi důležité.

The Power to Believe
InterpretKing Crimson
Druh albaStudiové album
Vydáno4. března 2003
Žánrprogresivní rock
Délka51:11
Jazykangličtina
VydavatelstvíSanctuary Records
ProducentiKing Crimson, Machine
Profesionální kritika
King Crimson chronologicky
Ladies of the Road
(2002)
The Power to Believe
(2003)
EleKtriK: Live in Japan
(2003)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Power to Believe je třinácté a poslední studiové album britské rockové skupiny King Crimson. Bylo vydáno v březnu 2003 (viz 2003 v hudbě) a v britském žebříčku se umístilo nejlépe na 162. místě.

Popis alba a jeho historie

Skupina King Crimson po turné k předchozímu albu The ConstruKction of Light (2000) si v roce 2002 dopřála odpočinek a postupně začala vytvářet další studiovou desku. Některé nahrávky vyšly ještě na podzim roku 2002 na EP Happy with What You Have to Be Happy With, aby se v březnu v přepracované podobě objevily na klasickém studiovém albu The Power to Believe.

V jistých ohledech je The Power to Believe ohlédnutím za celou hudební kariérou King Crimson. Instrumentálka „Level Five“ je svým progresivním úvodem a celou svoji strukturou velice podobná sérii skladeb „Larks' Tongues in Aspic“, jejíž čtyři části se skupina nahrála mezi lety 1973 a 2000. Ve skladbě „EleKtriK“ se postupně prolíná několik hudebních stylů od ambientu až po metal. Třetí a čtvrtá část titulní skladby „The Power to Believe“ jsou variacemi na improvizaci „The Deception of the Thrush“, kterou skupina hrála na koncertech v letech 2000 až 2003, a která původně vznikla v rámci ProjeKcts ve druhé polovině 90. let, přičemž „The Power to Believe IV: Coda“ je živě nahraným výňatkem z Frippova projektu Soundscapes z roku 1997. Text pro „The Power to Believe“ byl převzat z Belewova sólového alba Op Zop Too Wah (1996), konkrétně z písně „All Her Love Is Mine“.

Seznam skladeb

Všechny skladby napsal(i) Adrian Belew, Robert Fripp, Trey Gunn a Pat Mastelotto, pokud není uvedeno jinak. 

Pořadí NázevAutor Délka
1. The Power to Believe I: A Cappella  Belew 0:44
2. Level Five    7:17
3. Eyes Wide Open    4:08
4. EleKtriK    7:59
5. Facts of Life: Intro    1:38
6. Facts of Life    5:05
7. The Power to Believe II    7:43
8. Dangerous Curves    6:42
9. Happy with What You Have to Be Happy With    3:17
10. The Power to Believe III    4:09
11. The Power to Believe IV: Coda  Fripp 2:29
Celková délka:
51:11

Obsazení

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku The Power to Believe na anglické Wikipedii.