Seznam českých velvyslanců ve Francii

V současné době se Seznam českých velvyslanců ve Francii stalo tématem obecného zájmu velkého počtu lidí po celém světě. Jeho význam a dopad pokrývají různé aspekty každodenního života, od zdraví po technologie, včetně politiky, kultury a ekonomiky. Seznam českých velvyslanců ve Francii je téma, které vyvolává debaty a kontroverze, ale také vzbuzuje zájem a zvědavost, což z něj činí místo setkávání lidí z různých oborů a zájmů. V tomto článku do hloubky prozkoumáme význam a rozsah Seznam českých velvyslanců ve Francii, stejně jako jeho vývoj v čase a jeho vliv na dnešní společnost.

Seznam českých velvyslanců ve Francii obsahuje vedoucí diplomatické mise České republiky ve Francii. Již v závěru první světové války uznal 29. června 1918 francouzský prezident Raymond Poincaré Československou národní radu jako základ budoucí československé vlády. Nejednalo se však o diplomatické uznání.[1][2] V říjnu 1918 se stal prvním českým chargé d’affaires v Paříži Lev Sychrava. V roli generálního tajemníka československé delegace na pařížské mírové konferenci působil Štefan Osuský, jenž se po jejím konci stal v roce 1921 prvním československým velvyslancem.[3] Česká republika pak v lednu 1993 navázala s Francií na předchozí diplomatické styky československého státního útvaru.

Seznam velvyslanců

Reference

  1. LÁNÍK, Jaroslav. Historie vzniku Československé republiky | Ministerstvo obrany . Ministerstvo obrany ČR . Dostupné online. 
  2. Francie uznala československé právo na samostatnost před sto lety. Přihlíželo tomu 6000 legionářů . Česká televize, 2018-06-30 . Dostupné online. 
  3. VAJNEROVÁ, Kateřina. Postoj Francie k Československu v letech 1918–1920. Brno, 2020 . Bakalářská práce. FSS MU. Vedoucí práce Vladimír Černý. s. 53–56. Dostupné online.

Související články

Externí odkazy