V dnešním světě se Pokrývač stalo tématem velkého významu a zájmu velkého počtu lidí v různých oblastech společnosti. Ať už díky svému vlivu na kulturu, životní prostředí, politiku nebo ekonomiku, Pokrývač dokázal upoutat pozornost akademiků, odborníků i laické veřejnosti. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Pokrývač, jeho důležitost a vliv na různé aspekty každodenního života. Od jeho počátků až po možné budoucí důsledky se podíváme do hloubky na význam Pokrývač v dnešním světě.
Pokrývač je řemeslník, který pokrývá střechu, to znamená že pokládá krytinu na dřevěnou konstrukci střechy vytvořenou tesařem. Podle konstrukce střechy může být použita buď tvrdá krytina skládaná (keramická: např. tašky, kamenná: např. břidlice, nebo ze syntetického materiálu, např. eternit), dále plátová krytina (například měděný plech), kterou připravuje s klempířem, a konečně měkká krytina např. štípaný dřevěný šindel, rákosový nebo slaměný došek), v mimoevropském lidovém stavitelství také např. kravské lejno se slámou.
Městští pokrývači se v minulosti sdružovali do cechů. Pracovali buď samostatně, nebo ve společném cechu se zedníky, tesaři, klempíři a bednáři.
Ve znaku, na pečetích i na praporu cechu pokrývačů bývala vyobrazena jejich dvě (dnes už historicky) typická nářadí: kružidlo pro rozměření pokládky krytiny a pokrývačské kladívko, sloužící pro lámání krytiny a prorážení otvorů.
Patrony pokrývačů jsou
V době normalizace mezi léty 1970–1989 se termín užíval v přeneseném slova smyslu pro osoby, které v publikacích nebo ve scénářích propůjčovaly své autorské jméno zakázaným spisovatelům, zejména chartistům, a tak je skryly/pokryly.