Pirátská strana Chorvatska

Pirátská strana Chorvatska je téma, které upoutalo pozornost lidí po celém světě. Od svého vzniku vzbudil velký zájem a stal se předmětem četných debat a diskuzí. Ať už kvůli svému dnešnímu významu nebo historickému dopadu, Pirátská strana Chorvatska je i nadále problémem velkého významu pro společnost jako celek. V tomto článku do hloubky prozkoumáme různé dimenze Pirátská strana Chorvatska a jeho vliv na různé aspekty našeho života. Od jeho počátků až po jeho dopad na populární kulturu se podíváme na to, jak Pirátská strana Chorvatska zanechal svou stopu v historii a jak je relevantní i dnes.

Pirátská strana
Piratska stranka
Logo
Datum založení13. dubna 2012
Předsedkyně
Maša Utković-Čorak
SídloZáhřeb
Ideologiepirátská politika
Počet členůcca 200
SloganUvesti politiku u 21. stoljeće i 21. stoljeće u politiku. (Přivést politiku do 21. století a 21. století do politiky.)
Oficiální webhttp://pirati.hr
Zisk mandátů ve volbách
Zastupitelstva obcí
2/62178
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pirátská strana (chorvatsky Piratska stranka), zkratka chorvatsky Pirati, byla[1] politická strana v Chorvatsku založená v dubnu 2012 na idejích švédské Pirátské strany. Její předsedkyní byla Maša Čorak a místopředsedou Marko Sučić. Sídlo měla v Záhřebu. Zaměřovala se na reformu autorského práva a patentů, svobodu internetu a otevřené vládnutí. Prvními zvolenými zastupiteli této strany byli Ivica Fulir a Dario Vidovic.

Byla členem Pirátské internacionály[2] a Evropské pirátské strany[1]. V dubnu 2013 hostili chorvatští Piráti konferenci evropských Pirátských stran, na které se projednával společný program pro Evropské volby v roce 2014. V kampani k eurovolbám v roce 2013 přijali delegaci mezinárodních dobrovolníků z Belgie, Česka a Německa.[3]

V roce 2018 byla strana vyjmuta ze státního registru politických stran.

Evropský parlament

Volby Počet hlasů celkem % hlasů Počet získaných křesel Pořadí
2013 8.345 1,13 0 z 12 12.

Komunální volby

Volby Počet hlasů celkem % hlasů Počet získaných křesel Pořadí
2013 ? ? 2[4] ?

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pirate Party Croatia na anglické Wikipedii.

  1. a b ppeu:members . wiki.ppeu.net . . Dostupné online. 
  2. http://int.piratenpartei.de/PPI_Conference_2012/applicants Archivováno 13. 5. 2013 na Wayback Machine. Official account of the 2012 Pirate Party International conference
  3. Tisková zpráva Pirátů: Čeští Piráti jedou zdarma pomáhat s kampaní, pomozte také a přispějte na letáky!. www.pirati.cz . . Dostupné v archivu pořízeném dne 2014-01-10. 
  4. The PirateTimes (anglicky)

Externí odkazy