Papežská teologická akademie

V dnešním světě je Papežská teologická akademie tématem, které upoutalo pozornost a zájem velkého množství lidí. Od svého vzniku Papežská teologická akademie vyvolal diskusi a otázky a také ovlivnil různé aspekty společnosti. Ať už díky svému historickému významu, vlivu na populární kulturu nebo jeho vlivu na každodenní život, Papežská teologická akademie dokázal překročit hranice a generace a stal se tématem zájmu odborníků i laické veřejnosti. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Papežská teologická akademie, analyzujeme jeho důležitost, důsledky a relevanci v současném kontextu.

Papežská teologická akademie
Pontificia accademia di teologia
Pontificia Academia Theologica
„poskytovat porozumění zjevení a obsah víry“
Sídlo akademie na Via della Conciliazione
Založeno23. dubna 1718
AdresaVia della Conciliazione 5
00120 Città del Vaticano
Prezidentbiskup Antonio Staglianò
Emeritní prezidentiP. Manlio Sodi, S.D.B.,
P. Réal Tremblay, C.SS.R.
Ignazio Sanna
Sekretář(i)
  • kněz Riccardo Ferri
http://www.theologia.va
Dikasterium Římské kurie

Papežská teologická akademie (lat. Pontificia Academia Theologica, it. Pontificia accademia di teologia) je jednou z akademií Římské kurie.

Posláním akademie, která se věnuje vzdělávání teologů, je podporovat dialog mezi vírou a rozumem a prohlubovat křesťanské učení podle pokynů Svatého otce. Úkolem akademiků je „poskytovat porozumění zjevení a obsah víry“.[1]

Historie

Papežská teologická akademie byla založena papežem Klementem XI. dopisem z 23. dubna 1718, kanonicky zřídil studijní sídlo a obdařil ho privilegii.

Následně byla akademie podporována a posilována papeži Benediktem XIII., Klementem XIV., Řehořem XVI. a Janem Pavlem II. Poslední dva papežové obnovili stanovy 26. října 1838 a 28. ledna 1999.

Prezidenti

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pontificia accademia di teologia na italské Wikipedii.

Externí odkazy