Mlčení jehňátek (kniha)

V dnešní době je Mlčení jehňátek (kniha) tématem, které v dnešní společnosti vyvolává velký zájem a diskuse. Od svého vzniku získal Mlčení jehňátek (kniha) na významu v různých oblastech a probudil zvědavost odborníků, akademiků i široké veřejnosti. Jeho dopad přesáhl hranice a jeho vliv byl zaznamenán v populární kultuře, politice, ekonomice a technologii. V tomto článku prozkoumáme fenomén Mlčení jehňátek (kniha) do hloubky, analyzujeme jeho původ, vývoj a dopady na dnešní společnost. Prostřednictvím různých pohledů a názorů se pokusíme toto téma osvětlit a pochopit jeho relevanci v současném světě.

Mlčení jehňátek
AutorThomas Harris
Původní názevThe Silence of the Lambs
ZeměSpojené státy americké
Jazykangličtina
Žánrhoror, thrillerový román, kriminální literatura a psychologický thriller
OceněníCena Brama Stokera za román (1988)
Grand prix de littérature policière (1991)
VydavatelSt. Martin's Press
Datum vydání1988
Počet stran328
ISBN0-312-02282-4
Předchozí a následující dílo
Red Dragon Hannibal
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mlčení jehňátek (v anglickém originále The Silence of the Lambs) je román amerického spisovatele Thomase Harrise. Jde o sequel autorovy knihy Červený drak (1981). Kniha opět pojednává o sériovém vrahovi a kanibalovi Hannibalu Lecterovi, který v této knize jde proti speciální agentce FBI jménem Clarice Starling. Kniha získala Cenu Brama Stokera za nejlepší román.[1] Režisér Jonathan Demme uvedl v roce 1991 filmovou adaptaci knihy.[2]

Reference

  1. HILDEBRAND-BURKE, Craig. The Horror Read: The Silence of the Lambs . momentum, 2013-12-17 . Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-03-25. (anglicky) 
  2. CANBY, Vincent. Methods of Madness in 'Silence of the Lambs' . The New York Times, 1991-02-14 . Dostupné online. (anglicky)