Kovašínské louky

V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Kovašínské louky s cílem ponořit se do jeho významu, důležitosti a relevance v různých oblastech. Od svého dopadu na současnou společnost až po vliv ve specifických oblastech, Kovašínské louky upoutal pozornost odborníků a vědců z různých oborů. Prostřednictvím podrobné a mnohostranné analýzy budou prezentovány různé perspektivy, které čtenářům umožní plně porozumět důležitosti Kovašínské louky a jeho dopadu na současný svět. Tento článek se snaží poskytnout komplexní a obohacující vizi Kovašínské louky a poskytuje relevantní a aktualizované informace, které přispívají ke znalostem a porozumění tomuto tématu.

Zdroje k infoboxu
Zdroje k infoboxu
Přírodní rezervace
Kovašínské louky
IUCN kategorie IV (Oblast výskytu druhu)
Základní informace
Vyhlášení19. března 1990
VyhlásilOkresní národní výbor Strakonice
Nadm. výška508–518 m n. m.
Rozloha27,27 ha[1][2]
SprávaAOPK ČR
Poloha
StátČeskoČesko Česko
KrajJihočeský
OkresStrakonice
UmístěníBratronice, Doubravice u Strakonic
Souřadnice
Kovašínské louky
Kovašínské louky
Další informace
Kód1377
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Přírodní rezervace v Česku

Kovašínské louky je přírodní rezervace mezi obcemi Bratronice a Doubravice v okrese Strakonice. Chráněné území se rozkládá v nivě Brložského potoka, vklíněno mezi rybníky Nahošín (na západě) a Kovašín (na východě). Oblast spravuje Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.

Důvodem ochrany je zachování současné biodiverzity a cílenou péčí vytvořit podmínky pro další pozitivní vývoj celého ekosystému. Ze vzácných druhů rostlin se na lokalitě vyskytuje např. hořec hořepník (Gentiana pneumonanthe), všivec bahenní (Pedicularis palustris), ostřice blešní (Carex pulicaris), ostřice Hartmanova (Carex hartmanii), ostřice stinná (Carex umbrosa), ostřice Davallova (Carex davalliana), hadí mord nízký (Scorzonera humilis), mochna bahenní (Potentilla palustris), tolije bahenní (Parnassia palustris), prstnatec májový (Dactylorhiza majalis) a další. Na lokalitě se vyskytuje také vzácný modrásek hořcový (Maculinea alcon alcon).

Galerie

Odkazy

Reference

  1. Otevřená data AOPK ČR. Dostupné online. .
  2. Nationally designated areas (CDDA). Dostupné online. .

Literatura

  • ALBRECHT, Josef, a kol. Českobudějovicko. Redakce Peter Mackovčin, Josef Albrecht. Praha: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a EkoCentrum Brno, 2003. 807 s. (Chráněná území České republiky; sv. VIII. Českobudějovicko). ISBN 80-86064-65-4. S. 391. 

Související články

Externí odkazy