Isaac Newton Lewis

V tomto článku prozkoumáme fascinující svět Isaac Newton Lewis. Od svého vzniku až po svůj vliv na dnešní společnost hraje Isaac Newton Lewis zásadní roli v životech lidí. V průběhu historie byl Isaac Newton Lewis předmětem debat, studia a obdivu a stal se tématem zájmu akademiků, nadšenců i zvědavců. Dozvíme se o různých aspektech, které činí Isaac Newton Lewis tak relevantním a vzrušujícím tématem, analyzujeme jeho dopad v různých oblastech a jeho vývoj v čase. Připravte se ponořit se do světa Isaac Newton Lewis a objevte vše, co toto vzrušující téma nabízí.

Isaac Newton Lewis
Narození12. října 1858
Pensylvánie
Úmrtí9. listopadu 1931 (ve věku 73 let)
Hoboken
Místo pohřbeníhřbitov ve West Pointu
Alma materVojenská akademie Spojených států amerických
Povolánívynálezce a inženýr
Oceněnímedaile Elliotta Cressona (1918)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Lewisův kulomet v akci

Isaac Newton Lewis (12. října 1858, New Salem, Pensylvánie9. listopadu 1931, Hoboken, New Jersey) byl americký voják a konstruktér.

Život

Isaac Newton v roce 1884 absolvoval United States Military Academy ve West Pointu. Získal hodnost Second lieutenant dělostřelectva a v rámci své odbornosti se zaměřil na zbraně. V roce 1900 byl Lewis s hodností kapitán poslán generálem H. C. Corbinem do Evropy, aby se věnoval dalšímu studiu. Jeho zpráva později vedla k přezbrojení polního dělostřelectva. Na základě dobrých výsledků byl povyšován až do hodnosti plukovníka v pobřežním dělostřeleckém sboru v srpnu 1913. Kvůli špatnému zdravotního stavu byl ale měsíc nato ze služby propuštěn.

Na základě předchozí práce Samuela McCleana postavil v roce 1911 kulomet Lewis,[1]o který zpočátku americká armáda neměla zájem. Poté, co britská a francouzská armáda zakoupily více než 100 000 kusů, svůj názor Američané změnili. Lewis po vstupu USA do války odmítl licenční poplatky za vyrobené kulomety ve výši nejméně jednoho milionu dolarů. V roce 1919 mu Franklin Institute udělil medaili Elliotta Cressona.

Lewis zemřel na infarkt myokardu na nádraží v Hobokenu během čekání na vlak do Montclair, kde bydlel.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Isaac Newton Lewis na anglické Wikipedii.

  1. The Lewis Gun . . Dostupné online. (anglicky)