V dnešním článku se ponoříme do fascinujícího světa Geymüllerové. Od svého vzniku až po vývoj v průběhu historie byl Geymüllerové základní součástí společnosti, která má vliv na různé oblasti každodenního života. Prostřednictvím tohoto článku prozkoumáme různé aspekty, které činí Geymüllerové tématem zájmu každého, kdo má zájem rozšířit své znalosti o tomto tématu. Od jeho dopadu na populární kulturu až po jeho relevanci dnes se ponoříme do podrobné analýzy, která nám umožní plně porozumět důležitosti a roli, kterou Geymüllerové hraje v našem světě. Nenechte si ujít tohoto kompletního průvodce, který vás provede objevováním všeho, co potřebujete vědět o Geymüllerové!
Geymüllerové jsou šlechtický rod pocházející ze Švýcarska, který náležel k významným basilejským měšťanským rodinám.
Jejich společenský vzestup začal až počátkem 17. století v osobě basilejského starosty Hanse Georga Geymüllera († 1629).[1] Byl úspěšný vmkomunální politice a v obchodě se šafránem.
Pro Habsburskou monarchii byl významným členem rodu příslušník druhé (mladší) rodové větve, Johann Heinrich Geymüller (1751–1824), který se zasloužil o splácení rakouských reparací Francii. Byl spoluzakladatelem Rakouské národní banky v roce 1816. Roku 1810 byl povýšen do rakouského rytířského stavu a roku 1824 získal titul svobodný pán. Byl majitelem několika zámků v okolí Vídně, které se staly centry společenského a kulturního života. Jeho syn Rudolf Geymüller (1813-1896) získal roku 1836 český inkolát a v letech 1872-1877 byl poslancem českého sněmu.
Posledními majiteli zámku v Kamenici nad Lipou do roku 1945 byli bratři Georg (* 1891) a Richard (* 1894) Geymüllerové. [2]
Zámky v majetku rodu: