Evropské filmové ceny

Tento článek se bude zabývat tématem Evropské filmové ceny, které vyvolalo široký zájem a debatu v různých oblastech. Evropské filmové ceny je koncept, který v posledních letech získal na významu a který v dnešní společnosti vyvolal velkou zvědavost. V tomto směru budou zkoumány různé hrany a perspektivy obklopující Evropské filmové ceny, stejně jako jeho dopad v různých kontextech a situacích. Budou analyzovány jeho pozitivní i negativní aspekty, aby bylo možné nabídnout ucelenou a vyváženou vizi tohoto tématu. Kromě toho budou prezentovány názory odborníků v oboru a prozkoumány konkrétní případy, které ilustrují důležitost Evropské filmové ceny dnes.

Evropské filmové ceny (2023)

Evropské filmové ceny (někdy přezdívané „evropští Oscaři“[1]) jsou filmová ocenění udělovaná Evropskou filmovou akademií (EFA) každoročně od roku 1988. Původní název ocenění (do roku 1997) zněl Ceny Felix.[2] Ze 40 nominovaných filmů, oznámených vždy na začátku listopadu, volí členové Evropské filmové akademie vítěze každoročně na začátku prosince. Evropská hostitelská města se střídají, ale první a nejvíce zastoupený byl Berlín. Ceny jsou udělovány ve více než deseti kategoriích, z nichž nejdůležitější je nejlepší film roku.

Evropská filmová cena za nejlepší film

Lars von Trier (2014)

Odkazy

Reference

  1. SPÁČILOVÁ, Mirka. O evropské Oscary bojují Já, Olga Hepnarová a Ztraceni v Mnichově. iDNES.cz . 2016-08-23 . Dostupné online. 
  2. Oficiální stránka
  3. Německá komedie Toni Erdmann dostala evropskou cenu EFA. Novinky.cz . Borgis . Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2016-12-13. 

Související články

Externí odkazy