David Edward Hughes

V tomto článku hluboce prozkoumáme téma David Edward Hughes a analyzujeme jeho dopad na různé aspekty společnosti. David Edward Hughes je předmětem zájmu a diskusí již dlouhou dobu a je důležité pochopit jeho důsledky v dnešním světě. Na těchto stránkách budeme analyzovat různé pohledy na David Edward Hughes, od historického hlediska až po jeho dnešní význam. Podívejme se, jak se David Edward Hughes vyvíjel v průběhu času a jak ovlivnil způsob, jakým myslíme a jednáme. Podobně budeme analyzovat současné a budoucí trendy související s David Edward Hughes a jak by mohly ovlivnit různé aspekty naší společnosti.

David Edward Hughes
Narození16. května 1831
Bala
Úmrtí22. ledna 1900 (ve věku 68 let)
Londýn
Místo pohřbeníhřbitov Highgate
Povoláníhudebník, vynálezce, fyzik, muzikolog a učitel
Alma materSpalding Hall
OceněníKrálovská medaile (1885)
Albertova medaile (1896)
člen Královské společnosti
komandér Řádu čestné legie
Řád železné koruny
Manžel(ka)Anna Merrill Chadbourne Morey Hughes
PříbuzníJoseph Tudor Hughes (bratr)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Logo Wikimedia Commons galerie na Commons
Seznam děl: SKČR | Knihovny.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

David Edward Hughes (16. května 1831Londýně22. ledna 1900, tamtéž) byl britsko-americký konstruktér a vynálezce. Upravil Morseův telegraf a uhlíkový mikrofon.

Biografie

Jeho rodiče se v roce 1838 vystěhovali do Ameriky. Po ukončení základní školní docházky studoval hudbu a přírodní vědy. V roce 1850 získal v Kentucky místo jako učitel hudby, fyziky a mechaniky. Vedle této činnost prováděl rozsáhlý technický výzkum. Jako výsledek předvedl v roce 1855 veřejnosti telegraf, jehož výstupem, na rozdíl od Morseova telegrafu, byl přímo čitelný nekódovaný text. Ten byl vytištěn na papírovou pásku.

Jeho konstrukce byla natolik geniální, že tento telegraf se používal až do 20. století. Další jeho výzkumy vedly k vylepšení uhlíkového mikrofonu vynalezeného Thomasem Alva Edisonem. Svůj mikrofon předvedl veřejnosti v roce 1878.

Hughes svůj mikrofon nepatentoval a umožnil tak jeho volné používání. Byla po něm nazvána cena (Hughesova medaile) za objevy ve fyzikálních přírodních vědách, zvláště elektřině a magnetismu nebo jejich aplikacích, kterou uděluje Královská společnost v Londýně.

David Edward Hughes zemřel 22. ledna 1900 v Londýně ve věku 68 let.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku David Edward Hughes na německé Wikipedii.

Související články

Externí odkazy