Bradavica

V tomto článku prozkoumáme do hloubky Bradavica, téma, které v posledních letech vyvolalo velký zájem a debatu. Od svých počátků až po svou relevanci dnes, Bradavica upoutal pozornost různých sfér společnosti. Prostřednictvím vyčerpávající analýzy prozkoumáme různé hrany, které tvoří Bradavica, a také jejich důsledky v různých kontextech. Kromě toho zdůrazníme vývoj Bradavica v průběhu času, zdůrazníme jeho dopad v různých oblastech a jeho vliv na rozhodování. Zvážením různých úhlů pohledu na Bradavica se snažíme poskytnout komplexní perspektivu, která obohatí pochopení tohoto dnes tak aktuálního tématu.

Bradavica
Bradavica schovávající se v mracích
Bradavica schovávající se v mracích

Vrchol2476 m n. m.
Prominence276 m ↓ Poľský hrebeň
Izolace1,6 km → Gerlachovský štít
SeznamySlovenské dvoutisícovky #11
Štíty Vysokých Tater #11
Poloha
StátSlovenskoSlovensko Slovensko
PohoříVysoké Tatry
Souřadnice
Bradavica
Bradavica
Prvovýstup14. srpna 1892
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bradavica (polsky Staroleśny Szczyt) je štít ve Vysokých Tatrách, vysoký 2476 metrů a dosahující prominence 276 metrů, což je 7. nejvyšší hodnota mezi tatranskými dvoutisícovkami.

Poloha

Nachází se necelé 2 km severovýchodně od Gerlachovského štítu, na hřebeni mezi Východnou Vysokou a Slavkovským štítem, ze kterého od Bradavice vybíhá na jih rozsocha Velických Granátů. Díky tomu se Bradavica klene nad 3 dolinami – Slavkovskou, Velickou a Velkou Studenou. Má čtyři vrcholy, nejvyšší je severovýchodní.

Přístup

Prvovýstup provedli 14. srpna 1892 Kazimierz Tetmajer, Tadeusz Boy-Żeleński, Klimek Bachleda, Jan Bachleda-Tajber.

Na Bradavicu nevedou žádné značené turistické cesty, a je proto přístupná jen s horolezeckým průkazem nebo v doprovodu horského vůdce.

Externí odkazy