Ženevská konference (1954)

V dnešní době je Ženevská konference (1954) tématem velkého významu v moderní společnosti. Jeho vliv sahá do různých oblastí každodenního života, od politiky po technologii, kulturu a ekonomiku. Tento článek se ponoří do světa Ženevská konference (1954) a zkoumá jeho mnoho aspektů a účinků na náš každodenní život. Prostřednictvím podrobné analýzy se pokusíme osvětlit různé aspekty, které dělají z Ženevská konference (1954) relevantní téma, které si dnes zaslouží studium. Od svého dopadu na životy lidí až po dopad na globální životní prostředí, Ženevská konference (1954) je fenomén, který si zaslouží být prozkoumán do hloubky.

Ženevská konference (1954)

Ženevská konference (26. duben21. červenec 1954) byla konference konaná v Ženevě, na které se řešila dvě témata. Prvním bylo hledání možností, jak sjednotit Koreu a druhým tématem byly možnosti nastolení míru v Indočíně.[1]

Jednání se zúčastnily Sovětský svaz, Spojené státy, Francie, Spojené království, Čína a Indie, přizváni byli také zástupci stran sporů v Indočíně. Jednání se zúčastnily i země OSN které měly své armády v korejské válce a země, které ukončily indočínskou válku mezi Francií a osvobozeneckým hnutím Viet Minh.

Výsledkem konference bylo ukončení bojů v Indočíně a nezávislost Kambodže a Laosu. Indočínský spor byl ukončen rozdělením Vietnamu a stanovením hranic mezi komunistickým Severním Vietnamem a Jižním Vietnamem. Otázka sjednocení Koreje nebyla vyřešena.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ženevská konferencia (1954) na slovenské Wikipedii.

  1. Indochina - Midway in the Geneva Conference: Address by the Secretary of State, May 7,1954 . Dostupné online. (anglicky) 

Související články

Externí odkazy