Čankišou

V dnešním článku se ponoříme do fascinujícího světa Čankišou. Od svého vzniku až po dopad na moderní společnost je Čankišou tématem neustálého zájmu a debat. V průběhu let se Čankišou vyvíjel a přizpůsoboval se společenským, technologickým a kulturním změnám. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Čankišou a analyzujeme jeho vliv na různé aspekty každodenního života. Ať už na osobní, profesionální nebo globální úrovni, Čankišou zanechal svou stopu v našem světě mnoha způsoby a je nezbytné pochopit jeho důležitost a dosah. Připojte se k nám na této cestě objevování a úvah o Čankišou.

Čankišou
Čankišou na koncertě v Brně
Čankišou na koncertě v Brně
Základní informace
Žánryworld music a rock
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Čankišou je česká hudební skupina hrající fúzi world music a rocku. Vznikla v roce 1999 v Brně. Její eklektický styl v sobě mísí vlivy několika etnik (především arabského, afrického, indického a balkánského) a rockové základy jednotlivých muzikantů. Tvorba kapely se opírá o fiktivní legendu o dávném jednonohém lidu Čanki, jehož jazykem jsou skladby skupiny zpívány. Čankišou pravidelně vystupují po celém světě, hráli například i na Borneu či v Kuala Lumpur.[1]

Obsazení

Čankišou na Trutnovském festivalu

Diskografie

S písní „Ja pr pr“ je skupina také zastoupena na sampleru Bongo BonBoniéra (2010, Indies Scope), skladba „Místní blázen“ je na kompilačním albu Ztracený ve světě: A Tribute to Oldřich Janota (2010, Indies Scope).

Videoklipy

  • „Sham Sut“ – režie Pavel Jandourek
  • „Anay Yo“ – režie David Synák (2005)
  • „Zuha“ – režie René Senko (2008)
  • „Borrega“ – režie Lenka Zemanová (2009)

Odkazy

Reference

  1. GREIFOVÁ, Petra. Publikum na Borneu je divoké. Rozhovor s českou kapelou Čankišou. . Hedvabnastezka.cz, 2012-09-13 . Dostupné online. 

Externí odkazy