Zvonek z bukového lesaInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Zvonek z bukového lesa. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Zvonek z bukového lesa, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Zvonek z bukového lesa a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Zvonek z bukového lesa. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Zvonek z bukového lesa! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Zvonek z bukového lesa, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buchenwald Zvon se nachází v zvonice památníku Buchenwald na Ettersberg poblí Výmaru . Je to jeden z mála zvukových nástroj, které Schillingova rodina zvona z Apolda vytvoila jménem státu - namísto obvykle jménem církve, jak tomu obvykle bývá.

Podrobnosti

6800 kilogram bronzový zvon s tónem f ° odlil v roce 1956 Franz Schilling , který byl zodpovdný za odlévání a zvuk. Návrh poskytl berlínský designér Waldemar Grzimek : povrch zvonu je pokryt zvýenými reliéfy ostnatého drátu ; Krk a korunu zdobí ti páry rukou, kadá se zavenou a otevenou rukou. Má prmr 194 cm a výku 250 cm. To z nj iní jeden z nejvtích zvon pováleného období. Ková Fritz Kühn vyrobil ocelový nosník, aby drel zvon ve vi . V roce 1957 byl zvednut do ve a namontován na osm stop. Klapky udeí proti pevné zvonu plá. Poprvé veejn zaznl zvon Buchenwald dne 14. záí 1958 pi slavnostním zahájení národního památníku Buchenwald , projev zasvcení pronesl pedseda vlády NDR Otto Grotewohl .

pouití

Kdy se 3. dubna americká armáda blíí 11. dubna nebo kolem ní, zvoní kadý rok pi vzpomínkových akcích na osvobození koncentraního tábora nelegáln psobící Mezinárodní vojenskou organizací (IMO) .

recepce

Název asopisu

Ettersbergský zvon je název asopisu vydávaného komunitou tábor Buchenwald-Dora / Freundeskreis eV .

píse

V pveckém hnutí FDJ NDR byla zpívána píse The Bell of Buchenwald. Hudba se lií podle Wana Muradeliho , text od Gerda Kerna :

Zvon Buchenwald

1. sloka:
kámen vyrobený z bolesti a smutku z kamen,
táboit z bukového lesa, ve vtru fouká úzká tráva.
Píli pozd a píli brzy na plá.
Fotoaparát cvakne, slzy vás oslepí.
Byl zabit
padesát est tisíckrát - a nerozumím ani smrti.
Vím a vím, a pesto nemohu posoudit,
co ohrouje
ivot, co ohrouje
ivot, co ohrouje ivot, co ohrouje ivot, co ohrouje ivot, co ohrouje ivot, co ohrouje ivot.

2. sloka:
Zvon hoí v tichu!
Okamik se vrací, as se toí do kopce.
Nyní soutíte na námstí v obrovské hojnosti.
Boty skípou, dtské oi prosí,
rány jdou jako v mém oblieji.
Je mi dovoleno ochutnat vechno, jen ivot, jen ne
ivot, jen ivot, jen ivot, jen ne
ivot, jen ivot, jen ivot, jen ne ivot.

literatura

webové odkazy

Commons : Buchenwald Bell  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. http://www.deutschefotothek.de/documents/obj/72035333
  2. http://www.lieder-aus-der-ddr.de/die-glocke-von-buchenwald/

Opiniones de nuestros usuarios

Lukas Navrátil

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Zvonek z bukového lesa napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Sofie Marešová

Záznam o Zvonek z bukového lesa pro mě byl velmi užitečný.

Kristyna Kozáková

Potřeboval jsem najít něco jiného o Zvonek z bukového lesa, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Zvonek z bukového lesa se mi líbil.

Radmila Horák

Tento příspěvek na Zvonek z bukového lesa mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.