Zátoka velrybInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Zátoka velryb. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Zátoka velryb, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Zátoka velryb a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Zátoka velryb. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Zátoka velryb! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Zátoka velryb, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Reliéfní mapa: Antarktida
popisova
Zátoka velryb
Zvtit-clip.png
antarktický

Bay velryb byl zátoce na okraji Ross Ice Shelf severu Rooseveltv ostrov v Antarktid . Byl to nejjinjí bod oteveného moe, a to nejen v Rossov moi , ale na celém svt. Vechny moské oblasti dále na jih jsou pokryty ledovým elfem Filchner-Ronne a ledovým elfem Ross.

Kdy se v roce 1987 odlomil 154 kilometr dlouhý a 35 kilometr iroký ledovec B-9 , záliv také zmizel.

Pedchdci této zátoky byly zátoka Borchgrevink a takzvaný bariérový vstup na východ od ní , které byly objeveny bhem Southern Cross Expedition (18981900) a bhem Discovery Expedition (19011904). Bhem pátrání po bariérového Inlet od Ernest Shackleton v prbhu Nimrod expedici , bylo zjitno pi urování polohy 24. ledna 1908, e jak fjord-jako vstupní a Borchgrevink Bay zmizel z Rossova ledového elfu peruením velké masy ledu . Shackleton pojmenoval výsledný záliv podle velkého potu velryb, které tam byly spateny. Povaha zálivu se neustále mní. Výzkum provedený expedicí vedenou Richardem Byrdem v roce 1934 ukázal, e místo leí na kiovatce dvou rzných ledových systém, jejich pohyby jsou ovlivovány zalednným Rooseveltovým ostrovem, který je ásten pod ledovým elfem.

Pírodní pístav slouil jako výchozí bod pro úspnou expedici Roalda Amundsena na jiní pól v roce 1911. Na rozdíl od Shackletona, který kvli lámání ledu vylouil vylodní o ti roky díve, si Amundsen vybral záliv pro svj základní tábor ve Framheimu, protoe myln pedpokládal, e led je stabilní Seabed. První americký antarktická expedice zpoátku následoval výbr Amundsen tohoto zátoky velryb, jako Richarda Byrda odjezd táboe od roku 1928 do roku 1930, jako cíl Lincoln Ellsworth je Transantarktické letu v roce 1935 a jako západní základn v USA antarktického programu od roku 1939 do 1941.

Obrázková galerie

Viz také

literatura

  • Beau Riffenburgh: Nimrod: Ernest Shackleton a mimoádná historie expedice na jiní pól 19071909. Z anglitiny peloil Sebastian Vogel. Berlin Verlag, 2006, ISBN 3-8270-0530-2 .

Individuální dkazy

  1. ^ Britannica: Bay of Whales
  2. Harry JR Keys, SS Jacobs, Don Barnett: Otelení a drift ledovce B-9 v Rossov moi v Antarktid. In: Antarctic Science. Svazek 2, . 3, záí 1990, s. 243-257. doi: 10.1017 / S0954102090000335 (plný text)
  3. Bay of Whales ( anglicky ) In: Informaní systém zempisných jmen . Geologický przkum Spojených stát . Získaný 26. íjna 2013.
  4. ^ R. Huntford: Scott a Amundsen. Hodder and Stoughton, London et al. 1979, ISBN 0-340-19565-7 , s. 242.

Opiniones de nuestros usuarios

Marketa Filip

Článek o Zátoka velryb je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Tom Janoušková

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Zátoka velryb se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.

Alexandra Tomášek

Záznam o Zátoka velryb pro mě byl velmi užitečný.

Mario Smejkal

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Zátoka velryb.

Igor Dostál

Stránka se mi líbí a článek o Zátoka velryb je ten, který jsem hledal.