Zátoka SaranganiInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Zátoka Sarangani. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Zátoka Sarangani, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Zátoka Sarangani a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Zátoka Sarangani. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Zátoka Sarangani! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Zátoka Sarangani, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Zátoka Sarangani
Nipa palmy v mangrovových lesích v zátoce Sarangani

Nipa palmy v mangrovových lesích v zátoce Sarangani

Waters Celebeské moe
Zemská hmota Mindanao
Geografická poloha 5 ° 58   severní íky , 125 ° 11   východní délky
Zátoka Sarangani (Filipíny)
Zátoka Sarangani
plocha 449 km²
Pobení ára 79 km
Stední hloubka vody 350 m

Sarangani Bay je souástí Celebes moe na jiním pobeí ostrova Mindanao na Filipínách . Zátoka má rozlohu 449 km² a prmrnou hloubku 350 metr. Cape Tampuan v Maasim a Cape Sumbang v Glan tvoí vstup do zátoky. Zátoka má pobeí piblin 79 km. Nachází se na nm msta a obce Malapatan , Maasim, Glan, Malungon , Alabel a General Santos City.

V zázemí západního pobeí zálivu se tyí pohoí Daguma , kde je z pobeí vidt 1828 metr vysoký Mount Parker . Drsné pohoí Malalag se tyí na východ od zátoky. Do zálivu ústí velké mnoství ek a potok , jejich hlavními pítoky jsou eky Glan, Siguel, Lun-Masala, Sinawal, Silway a Buayan .

Hlavním pístavem v zátoce je General Santos City . Krom toho podél této zátoky leí pobeí filipínských provincií Sarangani a South Cotabato .

Po tomto zálivu je pojmenována provincie Sarangani, která byla zaloena v roce 1992.

Je to zajímavý turistický cíl pro potápe a je známý typem mléných ryb, které se v nm nacházejí .

Záliv a vody v Celebeském moi ped obcemi Maitum , Kiamba a Maasim byly 5. bezna 1995 na ploe 2159,50 km² prohláeny za chránnou pímoskou krajinu Sarangani Bay.

mytologie

Podle legendy jméno pochází od dobrodruného syna rodiny Sangil z Indonésie . Na svých cestách asto piel do sultanátu Buayan (dnes General Santos City), rodového sídla Maguindanaos. Výjimená povaha mladého mue údajn zapsobila na lidi natolik, e po nm na jeho poest pojmenovali záliv.

webové odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Eva Horák

Tento příspěvek na Zátoka Sarangani mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Katarina Staněk

Pěkný článek z Zátoka Sarangani.

Karel Petr

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Zátoka Sarangani napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.