ZálivInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Záliv. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Záliv, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Záliv a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Záliv. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Záliv! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Záliv, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Záliv
Bayrum o malagueta.JPG

Zátoka ( Pimenta racemosa )

Systematika
Objednávka : Myrtle-like (Myrtales)
Rodina : ele Myrtle (Myrtaceae)
Podele : Myrtoideae
Kmen : Myrteae
ánr : Pimenta
Typ : Záliv
Odborný název
Pimenta racemosa
( Mill. ) JWMoore

Bay , Bayrum strom nebo West Indian vavín ( Pimenta racemosa ) je druh obecného v myrta rodinu (Myrtaceae). Bné anglické názvy jsou Bayrum tree a West Indian bay .

popis

Pimenta racemosa roste jako vdyzelený strom a dosahuje výky pes 12-20 metr. Hndá, relativn hladká kra je upinatá.

Jednoduché listy list , uspoádané proti sob na vtvích, jsou rozdleny na apíky a apíky. Krátký apík je dlouhý 3 a 12 mm. Jednoduchá, tuhá koovitá a aromatická, celá listová epel je protáhlá a eliptická s délkou obvykle 4 a 17 centimetr a íkou 2,5 a 6 centimetr. Okraj listu je asto mírn ohnutý. Listy jsou tupé a zaoblené nebo zaoblené a odsazené se zaoblenou a piatou základnou epele. Na spodní stran jsou mírn chlupaté a pleaté. Existuje pt nebo est pár relativn nezetelných postranních nerv a mezi nimi jemná síovaná íla . Horní strana listu je lesklá a spodní strana je svtlejí a matnjí.

Na stonku kvtenství je krátké, zymózové , detníkové a podpaní kvtenství . Bílé, hermafroditové, voavé a ptinásobné, krátce stopkované a pisedlé kvty s dvojitým kvtenstvím, jsou radiální symetrie o prmru asi 10 milimetr . Existuje pt velmi malých, chlupatých a pleatých sepál a ponkud vtích, zaputných, zaoblených okvtních lístk. Existuje mnoho vynívajících tyinek . Dvoukomorový vajeník se tíhlým, chlupatým a holým stylusem je stedn nepetritý v malém, kuelovitém a chlupatém a holém kvtu . K dispozici je disk .

Kdy jsou zralé, erné a lesklé, kulaté a elipsoidní plody s jedním a temi semeny, plody ( falené plody ) s trvalým kalichem na pice, jsou dlouhé 7 a 12 milimetr.

Poet chromozom je 2n = 22.

Sloení a pouití

Západoindický vavín je ezán jako ke na maximáln 4 metry pro produkci oleje , aby mohl být snáze sklizen. Pouívá listy, které obsahují éterický olej získávaný destilací . Hlavními slokami oleje mohou být eugenol a chavikol , neral a geranial, nebo estragolu a methyleugenol , v závislosti na geografickém pvodu . Obsahuje také 3-oktanol , myrcen , limonen , p- cymen , linalool a dalí . Zátkový olej byl pouíván k péi o pokoku hlavy kolem roku 1900 a byl povaován za vlasový obnovova. Bayblattv destilát se prodává pod názvem Bay Rum jako voda po holení , kolínská voda a vlasové tonikum .

Bayový olej se vyznauje silnou, koennou vní pipomínající hebíkový olej. Antiseptický úinek je prokázán, a proto se olej asto pouívá pi nachlazení spolu s eukalyptovým olejem pro inhalace a koupele. íká se také, e olej má uklidující úinek na neurovegetativní nervový systém.

Listy lze také pouít jako koení nebo z nich udlat aj.

Stále zelené plody jsou podobné tm z koení , ale jsou nekvalitní, a proto jsou mén vhodné jako koení .

Tvrdé devo je velmi odolné.

Systematika a distribuce

Poprvé byl publikován v roce 1768 pod názvem (Basionym) Caryophyllus racemosus Mill, autor Philip Miller v The Gardeners Dictionary: , 8. vydání, íslo 5. Tento druh byl v prbhu asu zaazen do nkolika rod. Nová kombinace Pimenta racemosa (Mill.) JWMoore, která byla dnes pijata, byla vyrobena v roce 1933 Johnem Williamem Moorem v Bernice P. Bishop Museum Bulletin , svazek 102, s. 33. Specifické epiteton racemosa znamená hroznový.

Pimenta racemosa je pvodem z karibských ostrov Anguilla , Antigua a Barbuda , Barbados , Kuba , Dominika , Grenada , Guadeloupe , Hispaniola , Martinik , Montserrat , Portoriko , Svatá Lucie , Svatý Vincenc a Grenadiny , Trinidad a na Panenské ostrovy v Guyan a Venezuely . Napíklad se pstuje na Havaji a na Fidi a rostl tam divoce.

Existuje pt odrd Pimenta racemosa (Mill.) JWMoore :

 • Pimenta racemosa var. Grisea (Kiaersk.) Fosberg ( Syn .: Pimenta acris var. Grisea Kiaersk. , Amomis caryophyllata var. Grisea (Kiaersk) Kiaersk .. , Amomis grisea (Kiaersk) Britton. ): Pochází z Dominikánské republiky do na Panenské ostrovy .
 • Pimenta racemosa var. Hispaniolensis (Urb.) Landrum (Syn.: Amomis hispaniolensis Urb. , Pimenta hispaniolensis (Urb) Burret. , Amomis pauciflora Urb. , Pimenta pauciflora (Urb) Burret. , Pimenta crenulata Alain ): Je endemický na Hispaniola.
 • Pimenta racemosa var. Ozua (Urb. & Ekman) Landrum (Syn.: Amomis ozua Urb. & Ekman , Pimenta ozua (Urb. & Ekman) Burret , Amomis anisomera Urb. & Ekman , Pimenta anisomera (Urb. & Ekman) Burret ) : Je endemický k severo-centrální Hispaniole.
 • Pimenta racemosa var. Racemosa (Syn.: Myrtus caryophyllata Jacq. Nom. Illeg., Myrtus acris Sw ., Myrtus citrifolia Poir. , Myrcia acris (Sw.) DC. , Myrcia pimentoides DC. , Myrtus tabasco Willd. Ex Schltdl. & Cham. , Eugenia tabasco (Willd. Ex Schltdl. & Cham.) G. Don , Myrtus pimentoides (DC.) T. Nees , Pimenta acris (Sw.) Kostel. , Pimenta citrifolia (Poir.) Kostel. , Pimentus cotinifolia Raf ., Amomis mícha var. occidentalis O.Berg , Amomis acris (Sw.) O.Berg , Amomis acris var. grandifolia O.Berg , Amomis acris var. obtusata O.Berg , Amomis acris var. parvifolia O.Berg , Amomis mícha O.Berg , Amomis koení O.Berg , Amomis koení var. jamaicensis O.Berg , Amomis nové koení var. surinamensis O.Berg , Amomis pimentoides O.Berg , Pimenta officinalis var. Tabasco (Willd. Schltdl nap. & Cham.) O Berg , Pimenta acris var. Pimentoides (DC.) Griseb. , Pimenta pimento Griseb. , Pimenta acuminata Bello , Amomis caryophyllata Krug & Urb. , Pimenta dioica var. Tabasco (Willd. Ex Schltdl. & C unka.) Standl. , Pimenta tabasco (Willd. Ex Schltdl. & Cham.) Lundell ): Vyskytuje se na karibských ostrovech a v severní Venezuele.
 • Pimenta racemosa var. Terebinthina (Burret) Landrum (Syn.: Pimenta terebinthina Burret ): Je endemický v severovýchodní Dominikánské republice.

literatura

 • Elbert. R. Little Jr., Frank H. Wadsworth: Spolené stromy Portorika a Panenských ostrov. Píruka pro zemdlství, íslo vydání 249, 1964, s. 414 f, omezený náhled ve vyhledávání knih Google.

webové odkazy

Commons : West Indian Laurel ( Pimenta racemosa )  - Sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

 1. a b Pimenta racemosa v Informaní síti pro zdroje germplasmatu (GRIN), USDA , ARS , Národní program genetických zdroj. National Germplasm Resources Laboratory, Beltsville, Maryland. Citováno 21. kvtna 2013.
 2. Mezinárodní triviální názvy v Multilingual Multiscript Plant Name = MMPND
 3. a b c datový list v Pacific Island Ecosystems at Risk = PIER.
 4. VS Pragadheesh, Anju Yadav, SC Singh, Namita Gupta a CS Chanotiya: Listový éterický olej pstované Pimenta Racemosa (Mill.) JW Moore ze severní Indie: Distribuce fenylpropanoid a chirálních terpenoid. In: Léivé a aromatické rostliny. 2.1, 2013, PDF .
 5. Pstování zálivu na Dominice v lokalit Rum . ( Memento na originálu z 21. kvtna 2009 v Internet Archive ) Info: archiv odkaz se automaticky vloí a dosud nebyl zkontrolován. Zkontrolujte prosím pvodní a archivovaný odkaz podle pokyn a poté toto oznámení odstrate. Poslední pístup 21. kvtna 2013. @ 1@ 2ablona: Webachiv / IABot / www.avirtualdominica.com
 6. ^ J. Abaul, P. Bourgeois, JM Bessiere: Chemické sloení éterických olej chemotyp Pimenta racemosa var. Racemosa (P. Miller) JW Moore (Bois d'Inde) z Guadeloupe (FWI) . In: Flavour and Fragrance Journal . páska 10 , . 5 , 1995, s. 319-321 , doi : 10,1002 / ffj.2730100506 .
 7. Pimenta racemosa na Tropicos.org. Missouri Botanical Garden, St. Louis. Citováno 21. kvtna 2013.
 8. Rafaël Govaerts (ed.): Pimenta racemosa. In: World Checklist of Selected Plant Families (WCSP) - The Board of Trustees of the Royal Botanic Gardens, Kew , accessed 21. kvtna 2013.

Opiniones de nuestros usuarios

Alice Hájek

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Záliv.

Kevin Beránek

Skvělý příspěvek o Záliv.

Anita Souček

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Záliv napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Zita Brož

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Záliv se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.

Zdenek Přibylová

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Záliv.