uMshwathiInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o uMshwathi. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o uMshwathi, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se uMshwathi a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o uMshwathi. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o uMshwathi! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o uMshwathi, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

uMshwathi
uMshwathi místní obec
Mapa KwaZulu-Natal se zvýraznným uMshwathi (2016). Svg
Symboly
erb
Znak nebo logo
Základní data
Zem Jiní Afrika
provincie KwaZulu-Natal
Okres umgungundlovu
Sedadlo Wartburg
plocha 1 817,9 km²
Obyvatelé 106 374 (íjen 2011)
hustota 59 obyvatel na km²
klí KZN221
ISO 3166-2 ZA-KZN
webová stránka www.umshwathi.gov.za (anglicky)
politika
starosta Mlungisi Promise Dlamini

uMshwathi také uMshwati ( English uMshwathi místní obce ) je místní komunita v okrese uMgungundlovu v na jihoafrické provincii KwaZulu-Natal . Administrativní sídlo obce je ve Wartburgu . Místostarostou je Mlungisi Promise Dlamini.

Název komunity pochází od eky uMshwati , která protéká komunitou a je pouívána pro zavlaování farmami.

zempis

uMshwathi se nachází v centru KwaZulu-Natal. Obec hranií na severu s Umvoti , na východ s Ndwedwe a na jihu s eThekwini , Mkhambathini a Msunduzi . Na západ od uMshwathi je uMngeni a severozápadn od Mpofana .

V uMshwathi jsou dv nádre, Albert Falls Dam a Nagle Dam .

Místa a msta

píbh

uMshwathi má rozsáhlé ddictví nmeckých pisthovalc, které lze poznat podle mnoha místních jmen. V polovin 19. století sem pili z Nmecka usadit se rolníci, misionái a dalí osadníci ( Nmci v Natalu ). Místa s nmeckými jmény jsou napíklad Harburg (Neuenkirchen), Kirchdorf, New Hanover, Lilienthal , Schroeders a msto Hermannsburg v sousední místní komunit . Jmenovec hlavního msta komunity je nmecký Wartburg , kde Martin Luther peloil Bibli do nminy.

poet obyvatel

V roce 2011 mla komunita 106 374 obyvatel na 1818 kilometrech tvereních. Z nich bylo 95,1% erných, 2,7% bílých a 1,7% indických nebo asijských. První jazyk byl 89% isiZulu , 4,8% anglitina, 1% isiNdebele a 0,9% isiXhosa .

ekonomika

uMshwati je centráln umístný a má dobré dopravní spojení pes N2 a N3 . Komunita je navíc jen 30 kilometr od Pietermaritzburgu , hlavního msta KwaZulu-Natal. Cukrová ttina je také na msto také dleitý a nejdleitjích ekonomických oporou. Existují také komerní lesy , chov skotu a drbee. Mezi významné spolenosti v komunit patí Sappi , Mondi , Triple AAA, Union Corp a Illovo .

Nmecký hotel a restaurace Wartburger Hof je dleitý pro cestovní ruch .

webové odkazy

Individuální dkazy

  1. ^ Píruka pro místní samosprávu. Jihoafrická republika: uMshwathi Local Municipality (KZN221) . na www.m Municipalities.co.za (anglicky).
  2. ^ Katedra umní a kultury: Místní jména . na www.salanguages.com (v anglitin).
  3. a b c KwaZulu-Natal Top Business: uMshwathi Municipality . na www.kzntopbusiness.co.za (anglicky).
  4. ^ Sítání lidu 2011: uMshwathi . zpístupnno 7. záí 2020.
  5. ^ Statistiky Jiní Afrika : uMshwathi . na www.statssa.gov.za (anglicky).

Opiniones de nuestros usuarios

Oto štěpánek

Tento záznam o uMshwathi je velmi zajímavý.

Sofie Toman

Tento záznam o uMshwathi bylo přesně to, co jsem chtěl najít.

Miroslav Sedláková

Skvělý příspěvek o uMshwathi.

Radim Přibyl

Děkuji za tento příspěvek na uMshwathi, přesně to jsem potřeboval.