Tokijský zálivInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Tokijský záliv. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Tokijský záliv, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Tokijský záliv a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Tokijský záliv. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Tokijský záliv! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Tokijský záliv, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Tokijský záliv
NASA Earth Observatory - obraz Tokijského zálivu

NASA Earth Observatory - obraz Tokijského zálivu

Waters Tichý oceán
Zemská hmota Honú
Geografická poloha 35 ° 22   severní íky , 139 ° 45   východní délky
Tokijský záliv (Japonsko)
Tokijský záliv
íka cca 20 km
hloubka cca 75 km
povrch 1 380  km²
Nejvtí hloubka vody 700 m

Bay of Tokyo ( Japanese , Tokyo-wan , anglický Tokyo Bay ) je záliv na japonský pobeí Tichého oceánu . Nachází se na nm nejvtí metropolitní oblast na svt, metropolitní oblast japonského hlavního msta Tokia s piblin 37 miliony obyvatel (od roku 2008). Zátoka je také domovem jednoho z nejvtích asijských pístav, konkrétn pístavu Jokohama .

Starí jméno je Edo Bay ( , Edo-wan ).

Tokyo-wan-Aqua-Line , kombinace mostu a tunelu, prochází na záliv. Velikost zálivu má tendenci se zmenovat kvli neustálému rekultivaci pdy v severní ásti. Po velkém potu umlých ostrov prostednictvím rekultivace pdy nebo Azuma-shima , které byly vytvoeny stavbou kanál z poloostrova, je Sarushima u Yokosuka nejvtím pírodním ostrovem v zátoce.

rozíení

Tokijský záliv se rozprostírá asi 75 km od severu na jih a je iroký asi 20 km. Rozloha je 1380 km² a maximální hloubka (v ústí) 700 m.

Zátoka je na severu ohraniena Sumidou a na jihu Tichým oceánem. Na východ je od Peninsula Boso (Cape Sunosaki (), 34 ° 58 '42 "  N , 139 ° 45' 15"  O ) a na západ od poloostrov Miura (Cape Tsurugisaki () , 35 ° 8 26   severní íky , 139 ° 40 43   východní délky ) oddlené od Pacifiku.

f1Georeferencování Mapa se vemi souadnicemi sekce Rozsah : OSM

webové odkazy

Commons : Tokijský záliv  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. . (Ji není k dispozici online.) 25. bezna 2009, archivovány od originálu 1. záí 2011 ; Citováno 20. íjna 2013 (v japontin). Info: Odkaz na archiv byl vloen automaticky a jet nebyl zkontrolován. Zkontrolujte prosím pvodní a archivovaný odkaz podle pokyn a poté toto oznámení odstrate. @ 1@ 2ablona: Webachiv / IABot / www.emecs.or.jp
  2. . In: na kotobank.jp. Získaný 19. íjna 2013 (v japontin).
  3. . In: na kotobank.jp. Získaný 19. íjna 2013 (v japontin).

Opiniones de nuestros usuarios

Dan Soukup

Záznam o Tokijský záliv pro mě byl velmi užitečný.

Igor Volfová

Jazyk vypadá staře, ale informace jsou spolehlivé a obecně vše, co je o proměnné Tokijský záliv napsáno, dává hodně důvěry.

Andrea Prokop

Skvělý příspěvek o Tokijský záliv.

Viola Zelenková

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Tokijský záliv, ale moc se mi líbil.