Puka hlaveInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Puka hlave. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Puka hlave, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Puka hlave a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Puka hlave. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Puka hlave! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Puka hlave, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Büchsenstadel v Ulmu je bývalý obecní skladu z 15. století.

Historie, pvod jména

Büchsenstadel ve starém mst Ulmu (adresa: Platzgasse 18) byla postavena v roce 1485 jako típatrový sklad pro císaské msto Ulm. Nejprve slouil jako sklad soli a obilí, od roku 1592 jako sklad zbraní , co pipomíná kamenné dlové koule zdné do západní vnjí fronty. Termín puka oznauje populární název pro puku a její písluenství a barbel je bný termín pro sklad v jiním Nmecku . S tímto vyuitím byl sklad také sekundární zbrojnicí .

Popis budovy, pouití

Horní patra mají odkryté hrázdní . Na cihlové títy na východní a západní stran se vyznaují pvodními pozdn gotickými kýlem oblouk (osel zády). Uvnit jsou rozdlené hrázdné haly . K severozápadnímu rohu je pipevnna erbová konzola.

V roce 1900 byla pestavna na kolu a okna byla zvtena. Po dalí rekonstrukci sídlí v Büchsenstadelu od roku 1977 mstské centrum mládee . Je také sídlem místní rozhlasové stanice Radio free FM, zaloené v roce 1995 .

literatura

  • Hans Koepf : Ulmerské profánní budovy. Výzkum djin msta Ulmu, sv. Sv. 4, vyd. Stadtarchiv Ulm, W. Kohlhammer, Stuttgart 1982, ISBN 3-17-007078-9 , s. 157.
  • Landesarchivdirektion Baden-Württemberg and City of Ulm (ed.): The city district of Ulm. Oficiální popis okresu . Jiní nmina Verlagsges. Ulm, 1977, ISBN 3-920921-94-1 , s. 704.

webové odkazy

Commons : Büchsenstadel  - Sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. Struný popis Büchsenstadels na oficiální informaní tabuli, vidt a vyfotografovat v kvtnu 2019.
  2. Büchsenstadel: 40 let ústední práce s mládeí . Südwestpresse , 11. prosince 2017.

Opiniones de nuestros usuarios

Stella Tichý

Konečně článek o Puka hlave, který se snadno čte.

Natalie Vacek

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Puka hlave mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Puka hlave, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Puka hlave zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.