Piran BayInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Piran Bay. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Piran Bay, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Piran Bay a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Piran Bay. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Piran Bay! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Piran Bay, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Piranský záliv / Piranský záliv
(Piranski zaliv / Savudrijska vala)
Piran vidn ze zátoky

Piran vidn ze zátoky

Waters Adrianské moe
Zemská hmota Jiní Evropa
Geografická poloha 45 ° 30 '16 "  N , 13 ° 33 '43"  E
Piranský záliv / Piranský záliv (Piranski zaliv / Savudrijska vala) (Slovinsko)
Piranský záliv / Piranský záliv (Piranski zaliv / Savudrijska vala)
plocha 19 km²
Pítoky Dragonja
Pehled hraniního sporu v Piranském zálivu

Pehled hraniního sporu v Piranském zálivu

Bay Piran (German také Golf von Piran , Slovenian Piranski zaliv , Croatian Piranski zaljev nebo Savudrijska vala , italský Baia di Pirano ) se nachází v severní ásti Jaderského moe a je souástí nejjinjím cípu zálivu Trieste .

Jméno, zempis a historie

Zátoka byla pojmenována po mst Piran a její pobeí sdílí Chorvatsko a Slovinsko . Je ohraniena linií, která spojuje mys Savudrija poblí Savudrije na jihu s mysem Madona poblí Piranu na severu a zaujímá zhruba 19 kilometr tvereních. Název Savudrijský záliv ( Savudrijska vala ) se v Chorvatsku pouívá také od 90. let .

Na východním konci zálivu je msto Piran a osady Portoro a Lucija . Na jiním chorvatském pobeí jsou turistická letoviska Crveni Vrh a Kanegra , která byla postavena a v 80. letech. Hlavní eka, která ústí do zátoky, je Dragonja . Pod ústí Dragonje jsou solné pánve Seovlje o rozloze 650 hektar .

Hraniní spory

Konflikt vypukl kolem zálivu Piran mezi Slovinskem a Chorvatskem celém prbhu spolené hranice mezi obma zemmi. Mezinárodní rozhodí soud zízený Chorvatskem a Slovinskem za úasti Evropské unie v roce 2009 udlil 29. ervna 2017 piblin ti tvrtiny Slovinského zálivu. Rovn rozhodl, e by ml být naplánován koridor mezi chorvatskými a italskými teritoriálními vodami , aby ml Slovinsko zaruený pístup k mezinárodním vodám Jadranu. Chorvatsko toto ocenní odmítlo, protoe podle chorvatského názoru mandát rozhodího soudu vyprel v dsledku nerozhodnosti ve prospch Slovinska. Chorvatsko si polovinu zálivu vyádalo pro sebe. Po odpovídajícím arbitráním rozhodnutí Slovinsko pekreslilo 30. prosince 2017 námoní hranici v zátoce. Ob zem zvýily poet policejních sil v regionu, aby prosadily své písluné pozice.

Slovinsko podalo stínost u Evropské komise v polovin bezna 2018 a poádalo o formální ízení o nesplnní povinnosti, protoe Chorvatsko nesplnilo rozhodnutí rozhodího soudu. Evropský soudní dvr , proti kterému se Slovinsko odvolalo , se v roce 2020 prohlásil za rozporuplný.

Viz také

literatura

  • Darja Miheli: Zátoka Piran: Rybolov a svrchovaná práva na slovinsko-chorvatských námoních hranicích , Klagenfurt 2012. Wieser Verlag, ISBN 978-3-99029-043-9

webové odkazy

Commons : Bay of Piran  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. Rozsudek vynesen, dsledky nejisté . In: ORF.at Online, 29. ervna 2017.
  2. ^ Karl-Peter Schwarz: Hraniní konflikt hrozí eskalací. Arbitrá ve slovinsko-chorvatském sporu o vodu . In: Frankfurter Allgemeine Zeitung ze dne 30. ervna 2017, s. 17.
  3. ^ Hraniní konflikt: Slovinsko a Chorvatsko bojují o Jaderský záliv . In: Spiegel Online, 30. prosince 2017.
  4. ^ Marine Strauss: Soud EU nebude zasahovat do sporu o hranice mezi Chorvatskem a Slovinskem . In: Thomson Reuters (ed.): Reuters . 31. ledna 2020 ( reuters.com [pístup k 20. dubnu 2020]).

Opiniones de nuestros usuarios

Alois Dostal

Tento záznam o Piran Bay bylo přesně to, co jsem chtěl najít.

Richard Straková

Myslel jsem, že už o Piran Bay vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Hubert Adamcová

Tento článek o Piran Bay mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Maria Novotná

Děkuji za tento příspěvek na Piran Bay, přesně to jsem potřeboval.