Niederried poblí InterlakenuInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Niederried poblí Interlakenu. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Niederried poblí Interlakenu, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Niederried poblí Interlakenu a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Niederried poblí Interlakenu. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Niederried poblí Interlakenu! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Niederried poblí Interlakenu, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Niederried poblí Interlakenu
Erb Niederried poblí Interlakenu
Stát : výcarskovýcarsko výcarsko
Kanton : Kanton BernKanton Bern Bern (BE)
Správní obvod : Interlaken-Oberhasliw
BFS . : 0588i1 f3 f4
Potovní smrovací íslo : 3853
Souadnice : 637 632  /  174 272
Výka : 578  m nad moem M.
Rozsah výky : 564-2085 m nad moem M.
Oblast : 4,13  km²
Obyvatelé: 357 (31. prosince 2018)
Hustota obyvatelstva : 83 obyvatel na km²
Webová stránka: www.niederried-be.ch
Niederried poblí Interlakenu

Niederried poblí Interlakenu

Poloha obce
Brienzersee Engstlensee Gelmersee Göscheneralpsee Grimselsee Lago del Sabbione Lungerersee Oberaarsee Oeschinensee Räterichsbodensee Sarnersee Thunersee Italien Kanton Luzern Kanton Nidwalden Kanton Obwalden Kanton Obwalden Kanton Tessin Kanton Uri Kanton Wallis Verwaltungskreis Emmental Verwaltungskreis Frutigen-Niedersimmental Verwaltungskreis Bern-Mittelland Verwaltungskreis Thun Beatenberg Bönigen Brienz BE Brienzwiler Brienzwiler Därligen Grindelwald Gsteigwiler Gündlischwand Guttannen Habkern Hasliberg Hofstetten bei Brienz Innertkirchen Interlaken Iseltwald Lauterbrunnen Leissigen Lütschental Matten bei Interlaken Meiringen Niederried bei Interlaken Oberried am Brienzersee Ringgenberg BE Saxeten Schattenhalb Schwanden bei Brienz Unterseen WilderswilMapa Niederried poblí Interlakenu
O tomto obrázku
w

Niederried bei Interlaken je obec ve správním obvodu Interlaken-Oberhasli ve v kantonu Bern ve výcarsku .

Název místa

Název Ried lze vykládat dvma zpsoby: ze staronmeckého období, reoth (mýtina) nebo ze výcarské nminy Ried (zem porostlá rákosím a bainatou trávou). U Niederriedu a Oberrieda u jezera Brienz je vak teba poznamenat, e tyto vesnice se nacházejí na strmém, slunném a suchém svahu Riedergrat. Vysoko na Harderu, Riederu a Brienzergratu je také nkolik chodeb zvaných Ried: Ried v Ringgenberger Berg, Rieden na sever nad Niederried, Rieden nad vesnicí Oberried a Gäldried, stanice na Rothornbahn. Tyto rákosí rozhodn nelze spojovat s rákosím, ale spíe se zútováním riod, reoth. To je jasn naznaeno významem slova Ried pouitým u jezera Brienz. To znamená, e Niederried am Brienzersee byl s nejvtí pravdpodobností zaloen Alemanni na nií lesní mýtin a Oberried am Brienzersee na horní lesní mýtin. Vzhledem k mnoha suchým chodbám ve vesnicích u Brienzského jezera, které jsou vhodné pro stavbu dom, by osadníci nemli zájem pojmenovat své vesnické komunity podle bytu, a proto bainaté a zbytené mechy Mösern, které jsou zde extrémn vzácné.

Pi stavb lanovky Brienzerseebahn (1913 a 1915) v Niederriedu byly nalezeny neolitické kamenné krabicové hroby s kostrou v pozicích stolice.

První zmínka o míst zvaném Nidirriet : 15. dubna 1303. Ve sporu mezi pány z Ringgenbergu a mnichy o Wald mezi Iseltwaldem a Bönigenem bylo mimo jiné zmínno: Werner called im Buole, ijící v Nidirriet.

zempis

Niederried u Interlaken se nachází v Bernské vysoin na severním behu jezera Brienz . Sousední komunity zaínající od severu ve smru hodinových ruiek jsou Habkern , Oberried am Brienzersee a Ringgenberg . Nejvyím vrcholem je Suggiture (2085 m n. M.) Na severní mstské hranici. Nejnií bod je Brienzské jezero v nadmoské výce 564 m. M.

politika

Pedsedou komunity je Beat Studer (od roku 2016). Krom komunity obyvatel existuje pod tímto názvem také obanská komunita .

populace

Populaní vývoj
rok 1764 1850 1880 1900 1930 1950 1960 1970 1980 1990 2000 2010
Obyvatelé 107 194 179 181 261 273 264 254 266 355 342 332

Viz také

webové odkazy

Commons : Niederried bei Interlaken  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

podprné dokumenty

  1. Trvalé obyvatelstvo ze STAT-TAB BfS , obce viz také regionální portréty 2020 na bfs.admin.ch, pístup 29. kvtna 2020
  2. 700 let Oberrieda; Historie komunity Lake Brienz, Schlaefli und Maurer AG, Interlaken, ISBN 3-85884-018-1 , strana 14
  3. Heimatbuch Brienz , vydání z roku 2011, s. 65
  4. Fontes Rerum Bernensium, svazek IV. . 117 a 700 let Oberrieda, ISBN 3-85884-018-1

Opiniones de nuestros usuarios

Igor Ježek

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Niederried poblí Interlakenu, ale moc se mi líbil.

Zuzana Müller

Potřeboval jsem najít něco jiného o Niederried poblí Interlakenu, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Niederried poblí Interlakenu se mi líbil.

Nela Dušková

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Niederried poblí Interlakenu mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Niederried poblí Interlakenu, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Niederried poblí Interlakenu zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.