Metoda úetní hodnotyInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Metoda úetní hodnoty. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Metoda úetní hodnoty, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Metoda úetní hodnoty a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Metoda úetní hodnoty. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Metoda úetní hodnoty! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Metoda úetní hodnoty, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Metoda úetní hodnoty je obchodní metoda pro zaznamenávání odpis zboí . Jedná se o speciální pípad geometrického degresivního odpisování . V tomto pípad je pokles hodnoty sníen o konstantní odpisový faktor ze zbytkové úetní hodnoty pedchozího období.

výpoet

Vzorec pro výpoet výe odpis za období:
Vzorec pro výpoet úetní hodnoty období:
= Poizovací cena
= Zbytková hodnota
= Úetní hodnota na konci období
= ástka odpisu
= Roní sníení výe odpis
= Roní sníení zstatkové úetní hodnoty
= Období
= Období

píklad

Stroj s hodnotou 100 000 EUR bude odepisován po dobu 5 let. Zbytková hodnota na konci posledního odpisového období je 10 000 EUR

Degresní ástka se vypoítá takto:

Platí následující:


Výsledkem jsou odpisy takto:

Platí následující:


Degresní ástka se vypoítá takto:

Platí následující:


Platí následující:


Odpisový plán je tedy následující:

doba
Výe odpisu
Úetní hodnota
t = 0
100 000 EUR
t = 1
36 904,27 EUR
63 095,73 EUR
t = 2
23 285,02 EUR
39 810,72 EUR
t = 3
14 691,85
25 118,86 EUR
t = 4
9 269,93 EUR
15 848,93
t = 5
5 848,93
10 000 EUR

literatura

  • Schildbach, Homburg: útování náklad a výkonu . 10. vydání, Lucius & Lucius, Stuttgart, 2009, ISBN 978-3-8252-8312-4
  • Freidach: nákladové úetnictví . 9. vydání, Oldenburg Verlag, Mnichov, 2012, ISBN 978-3-4867-1645-0

Opiniones de nuestros usuarios

Miroslav štěpánková

Tento příspěvek na Metoda úetní hodnoty mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Lubomir Kadlec

Informace o proměnné Metoda úetní hodnoty jsou velmi zajímavé a spolehlivé, stejně jako ostatní články, které jsem dosud četl, kterých je již mnoho, protože na své datum na Tinderu čekám téměř hodinu a neobjevuje se, takže mi to dává, že mě to postavilo. Využívám příležitosti nechat pár hvězd pro společnost a vysrat se na svůj zkurvený život.

Zuzana Bartošová

Článek o Metoda úetní hodnoty je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Martina Marešová

V tomto příspěvku o Metoda úetní hodnoty jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Aneta Richterová

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Metoda úetní hodnoty.