Listový salátInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Listový salát. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Listový salát, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Listový salát a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Listový salát. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Listový salát! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Listový salát, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Listové saláty (francouzsky: salades vertes ) patí do skupiny salát z nevaené zeleniny. Zelené nebo barevné listy tradiních a nov pstovaných salátových rostlin, jako jsou Vzhledem k tomu, salátu a píbuzné odrdy ledového salátu (vetn Batavia salát s zarudlé listy), hladké a vlnité trbák , ímský salát , nebo rzné jiné malé i velké Pflücksalate jako Rapunzel , eicha , rucha , rukoly ervené nebo luto salát ze zeleného dubového listu , pampelika nebo pouitá japonská mizuna . Velké listy se pouívají ke zdobení. K hlavním jídlm se podávají jednoduché listové saláty. Jako pedkrm jsou vhodné listové saláty, napíklad s arktickými kraby, tuákem nebo prouky krtího prsa.

píprava

Nejprve se oistí listové saláty, bezchybné listy se trhají na malé kousky a po umytí se vysuí nebo odstedí a nevymakají. Jsou obleeni co nejerstvjí se salátovým dresinkem, který odpovídá receptu . Stejn jako rzné saláty ze surové zeleniny jsou i listové saláty doplnny zrny, semeny, oechy a klíky, plátky edkviky a jarní cibulkou.

Syrové zelené saláty jsou obecn ochuceny vinaigretou a nkdy jsou pidány malé prvky ( krutony , slanina, sýr, alotka, esnek atd.). asto pouívanými obvazy na listové saláty jsou napíklad octová olejová omáka, slaninový dresink, vajený dresink, rokfortový dresink a dalí.

Individuální dkazy

  1. ^ B Franz Maier-Bruck : Velké Sacher kuchaské knihy . Wiener, 1975, s. 455-456 .
  2. ^ Nová Larousse Gastronomique . Octopus, 2018, ISBN 978-0-600-63587-1 ( google.de [pístup 13. prosince 2020]).
  3. ^ A b Laure Flavigny: Larousse gastronomique . Larousse, Paris 1996, ISBN 2-03-507300-6 , str. 928 .
  4. ^ A b c F. Jürgen Herrmann, Thea a Dieter Nothnagel: Uebnice pro kuchae . Hamburg, ISBN 978-3-582-40055-0 , str. 22, 33, 124, 263-265 .

Opiniones de nuestros usuarios

Miloslav Petrová

Pro ty, jako jsem já, kteří hledají informace o Listový salát, je to velmi dobrá volba.

Dominik Brožová

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Listový salát.

Eva Pokorný

Děkuji. Pomohl mi článek o Listový salát.