Kniha ze ZemInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Kniha ze Zem. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Kniha ze Zem, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Kniha ze Zem a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Kniha ze Zem. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Kniha ze Zem! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Kniha ze Zem, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Kniha zem (nedávno: e knihy na zemi ) je staroegyptské sbírku náboenských scén, které se jako první zobrazené v Osireion a pohební komory stn a antropomorfních rakví nkterých Ramessid král 19. a 20. dynastie . Je rozdlena do pti hlavních sekcí (E, D, C, B, A). Popisují aspekty cesty noního slunce podsvtím.

Na rozdíl od starích knih podsvtí Amduat , Pfortenbuch a Höhlenbuch nelze rozeznat ádné hodinové ani jeskynní dlení. Scény pravdpodobn nejsou souástí uzavené kompozice.

Obzvlát rozsáhlou sbírku scén najdete v pohební komoe Ramsesa V./VI. , dále v pohebních komorách Ramsese VII. a Ramsese IX. První reprezentace obsaené ve sbírce lze nalézt v Osireionu a v sarkofágových sálech hrobek mezi Merenptahem a Ramsesem III. Dalí dkazy pocházejí ze tetího pechodného období a pozdního období .

literatura

  • Relevantní publikace: Joshua A. Roberson: Staroegyptské knihy Zem (=  Wilbour Studies in Egypt and Ancient Western Asia . No. 1 ). Lockwood, Atlanta 2012, ISBN 978-1-937040-00-0 .
  • Erik Hornung : Egyptské knihy podsvtí. Artemis-Verlag, Curych / Mnichov 1992, ISBN 3-7608-1061-6 .

Individuální dkazy

  1. Erik Hornung : Ancient Egyptian Beyond Books - úvodní pehled. Wissenschaftliche Buchgesellschaft, Darmstadt 1997, s. 7885.
  2. Winfried Barta : Kniha Zem nebo Kniha znovuzrození ze sluneního disku. Göttingen, 1987. Göttinger Miscell Píspvky do egyptologické diskuse (GM), 98
  3. ^ Jimmy Dunn (alias Ray Ellison Taylor): Kniha na Zemi . (Anglicky) Citováno 15. kvtna 2021
  4. ^ Nicholas Reeves , Richard H. Wilkinson: Údolí král. Tajemná íe mrtvých faraon. Bechtermünz, Augsburg 2000, ISBN 3-8289-0739-3 , s. 37.
  5. ^ Joshua A. Roberson: Staroegyptské knihy Zem (=  Wilbour Studies in Egypt and Ancient Western Asia . No. 1 ). Lockwood, Atlanta 2012, ISBN 978-1-937040-00-0 , str. 464 f .

Opiniones de nuestros usuarios

Juraj Doležal

Děkuji. Pomohl mi článek o Kniha ze Zem.

Linda Zemanová

Informace poskytnuté o proměnné Kniha ze Zem jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.

Miroslav šulcová

Potřeboval jsem najít něco jiného o Kniha ze Zem, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Kniha ze Zem se mi líbil.

Dorota Jeřábková

Děkuji za tento příspěvek na Kniha ze Zem, přesně to jsem potřeboval.