Kniha (Kipfenberg)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Kniha (Kipfenberg). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Kniha (Kipfenberg), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Kniha (Kipfenberg) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Kniha (Kipfenberg). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Kniha (Kipfenberg)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Kniha (Kipfenberg), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

rezervovat
Výka : 511  (508-523)  m
Obyvatelé : 184  (7. bezna 2016)
Zaloení : 1. dubna 1971
PS : 85110
Pedíslí : 08465

Zarezervujte si na Kipfenberg pomocí SW.jpg

Buch je tvr trhu Kipfenberg v hornobavorské tvrti Eichstätt .

umístní

Obec se nachází na jih nebo na východ od Altmühltal a severovýchodn od obce Kipfenberg na ploin jiní franckého Jura v pírodním parku Altmühltal . Sousední msta jsou Irlahüll a Gelbelsee .

Djiny

Zda je poloha Buch zmínná v roce 1186 totoná s knihou poblí Irlahüll, nelze jednoznan urit. V roce 1398 získal biskup v Eichstättu Friedrich IV. Von Schweiger von Gundelfingen farmy v Buchu (poblí Irlahüll). V roce 1403 jej zde vlastnil Kraft Morsbacher . V roce 1561 se Eichstatt biskup Martin von Schaumberg koupil na Bucher desátky od Viléma a Hanns Christoph von Hilkenhausen .

A do doby, ne sekularizaní kniha patila jeho 17 yardm k dolnímu biskupství v Eichstättu a tam pro Pflega a pokladnu Kipfenberg; Köblergut patil kastovské kancelái Wolfstein v Sulzbürgu . Ti zboí podléhaly soudní kancelái v Tögingu . Církevn toto místo patilo tehdejímu farnímu benefinímu (dnes farnímu) Irlahüllovi z farnosti Irfersdorf .

Bhem sekularizace pilo v roce 1802 dolní biskupství as ním kniha k velkovévodovi arcivévodovi Ferdinandovi III. z Toskánska a 1806 do Bavorského království . Tam obec patila okresnímu soudu v Kipfenbergu .

V roce 1808 vytvoil Buch spolu s Gelbelsee a Irlahüll daový okres Gelbelsee . V roce 1818 se místa opt stala samostatnými komunitami. V roce 1830 ml Buch 96 obyvatel v 18 nemovitostech, v 1861 114 obyvatelích a 40 budovách a v roce 1950 95 v 19 nemovitostech.

V prbhu bavorské regionální reformy 1. dubna 1971 se Buch pipojil na trh Kipfenberg v okresním úadu, který pozdji patil do stedofranského okresu Eichstätt . 1. ervence 1972 v rámci okresní reformy dolo ke zmn ze Stedního Franka na Horní Bavorsko . V roce 1983 ilo ve vesnici 122 obyvatel, kteí pracovali v zemdlství a ve dvou emeslných podnicích. Populace se zvýila na 169 a do souasnosti.

Katolická kaple sv. ebestiána

Zdejí kaple s dvoukídlými osmibokými vikami byla postavena v 18. století a je v ní oltá z doby kolem roku 1650 s kostelním patronem ve výklenku. Pozdn gotický St. Jana Evangelisty (kolem roku 1500) a svatého biskupa s knihou a zamstnanci. - V roce 2007 bylo v knize 145 katolík.

Podívejte se na seznam architektonických památek v knize

spolenosti

Individuální dkazy

  1. ^ Joseph Heyberger, Chr. Schmitt, v. Wachter: Topograficko-statistický manuál Bavorského království s abecedním místním slovníkem . In: K. Bayer. Statistický úad (vyd.): Bavorsko. Regionální a folklór království Bavorska . páska 5 . Literární a umlecké zaloení JG Cotta'schen Buchhandlung, Mnichov 1867, Sp. 1012 , urn : nbn: de: bvb: 12-bsb10374496-4 ( digitalizovaná verze ).
  2. ^ Wilhelm Volkert (ed.): Píruka bavorských úad, komunit a soud 17991980 . CH Beck, Mnichov 1983, ISBN 3-406-09669-7 , str. 456 .

literatura

webové odkazy

Commons : kniha  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Opiniones de nuestros usuarios

Tom Tesař

Tento záznam o Kniha (Kipfenberg) je velmi zajímavý.

Marta Nováková

Potřeboval jsem najít něco jiného o Kniha (Kipfenberg), což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Kniha (Kipfenberg) se mi líbil.

Agata Souček

Stránka se mi líbí a článek o Kniha (Kipfenberg) je ten, který jsem hledal.

Samuel Mu.ller

V tomto příspěvku o Kniha (Kipfenberg) jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.