Johann (Étampes)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Johann (Étampes). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Johann (Étampes), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Johann (Étampes) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Johann (Étampes). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Johann (Étampes)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Johann (Étampes), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Johann von Foix (* po roce 1450; 5. listopadu 1500 v Étampes ) byl hrab z Étampes a vice hrab z Narbonne .

Byl tetím synem Gastona IV. , Hrabte z Foix a Eleanor , královny Navarry . Jeho starím bratrem byl Gaston de Foix , princ z Viany . Od svého otce dostal faru Narbonne.

V roce 1476 se oenil s Marií von Orléans, sestrou budoucího francouzského krále Ludvíka XII. se kterými ml dv dti:

Získal hrabství Étampes od francouzského krále.

Po smrti svého synovce Franze Phoebuse v roce 1483, Johann prohlásil následnictví trnu v Navarre s odvoláním na Salianv zákon , který vak v Navarre nikdy nebyl pouit. Výsledkem byla válka mezi Johannem a jeho neteí Katharinou von Navarrou , která následovala jejího bratra, a kterou bylo moné urovnat a v roce 1497 ve prospch Kathariny. Ve smlouv uzavené v Tarbesu byl Johann nucen vzdát se svých nárok. O ti roky pozdji zemel.

pedchdce Kancelá nástupce
Gaston IV. De Foix Vice Count of Narbonne
14681500
Gaston de Nemours
Frantiek z Bretan Poet Étampes
14781500
Gaston de Nemours

Opiniones de nuestros usuarios

Ivan Kraus

Toto je dobrý článek o Johann (Étampes). Poskytuje potřebné informace bez excesů.

Adela Zapletalová

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Johann (Étampes).