Jimmy Van EatonInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Jimmy Van Eaton. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Jimmy Van Eaton, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Jimmy Van Eaton a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Jimmy Van Eaton. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Jimmy Van Eaton! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Jimmy Van Eaton, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Jimmy Van Eaton (* 23. prosince 1937 v Memphisu v Tennessee , kdy James M. Van Eaton ) je americký bubeník . Bhem padesátých let byl Van Eaton studiovým hudebníkem labelu Sama Phillipsa Sun Records, a tak pispl k vytvoení Sun Sound. Jeho nejznámjí díla jsou díla s Jerry Lee Lewisem .

ivot

Dtství a mládí

Jimmy Van Eaton vyrostl ve svém rodném mst Memphis. Jako dít si uloil kapesné na nákup bicí soupravy a zaal hrát v deváté tíd. Ovlivnili ho hlavn bubeníci velkých big band, ale také black gospel , jak si pozdji vzpomnl Van Eaton: Mlo to pocit jako Ray Charles a Aretha Franklin. Toho veho jsem byl v úasu [...].

Studio musician ve spolenosti Sun

Existuje nkolik píbh o píchodu Van Eatona do Sun Studio Sama Phillipsa na 706 Union Avenue. Zatímco Colin Escott uvádí, e Van Eaton zaal hrát v kapele Billyho Lee Rileyho, kdy mu bylo 16/17 , Shaun Mathers jmenuje Echoes, malou rockabilly kapelu, jako kontaktní místo. Van Eaton by hrál v této kapele a dlal njaké demo nahrávky v Sun Studio, kdy to slyel zvuka Jack Clement a najal ho na Rileyho druhé sezení. Marvin Pepper , také pozdji studiový hudebník pro Sun, prý hrál v této kapele .

Je vak jasné, e Van Eaton byl poprvé pouit jako studiový hudebník koncem roku 1956. Spolu s kytaristou Rolandem Janesem se stal lenem skupiny Little Green Men , doprovodné kapely Billy Lee Rileys a souasn domácí kapely znaky. Z této první relace vzeel klasický Rockin Roll Flyin 'Saucer . Také na konci roku 1956 piel k Sunu mladý pianista Jerry Lee Lewis, kterého Roland Janes a Van Eaton od té doby doprovázeli na studiových nahrávkách a na turné. Vtina Lewisových písní byla nahrána poprvé, nebyly ádné úpravy a podobn: S Jerrym jsi za ním prost visel, chlape. Crazy Arms, jeho první nahrávka - udlali jsme to jen jednou, jen buben a klavír. Nemli jsme tam ani ádné jiné nástroje. Van Eaton a Lewis pesn vdli, na co hrají, a byli na to dokonale naladni. Vtina nahrávek byla zpracována stejným zpsobem: Lewis vybral píse, zaal hrát a poté se Roland Janes pokusil získat cit pro skladbu a nakonec se pidal Van Eaton.

V letech 1956 a 1959 pouíval Van Eaton Sam Phillips pro nespoet studiových sezení. Mezi dalí umlce, které doprovázel Lewis a Riley, patí Johnny Cash , Roy Orbison , Luke McDaniel , Jimmy Pritchett , Jimmy Wages , Ray Smith , Cliff Thomas, Hayden Thompson , Bill Justis , Ed Bruce , Ray Scott , Dickey Lee , Tommy Blake a mnoho dalích. Ale protoe tém ádný z hudebník Sun nemohl ít z píjm z relací, Van Eaton se také objevil jako doprovod na turné Billy Lee Riley, Roy Orbison a Conway Twitty .

Odjezd Slunce

V roce 1959, poté, co Jack Clement a Bill Justis ji opustili Sun, vzrostla nespokojenost Van Eatona a spolupráci ukonil. V roce 1960 nahrál dva instrumentálky Foggy / Beat-Nik pro Rileyho label Rita Records a pracoval jako hudebník pro Fernwood Records , Hi Records , Rita a Pepper Records (mimo jiné ho lze slyet na hitu Harolda Dormana Mountain of Love ).

Poté se Van Eaton stále více a více obracel zády k hudebnímu prmyslu a poté pracoval v díln. Teprve v 70. letech zaloil malou skupinu evangelia a poté se v 80. letech seel se svými starými spoleníky. Byl zakládajícím lenem Sun Rhythm Section , hrál s Billy Lee Riley a Roland Janes na albu 706 Reunion , Charlie Feathers Elektra a Riley's Hightone. Poté z velké ásti odeel do dchodu. Poslední studiové dílo natoil v roce 1998 na albu The Beat Goes On .

Diskografie

rok titul títek #
1960 Foggy / Beat-Nik Rita 1004
Midnite Blues / Bo Diddley Nita 127
Nepublikované tituly
  • Bo Diddley (stará verze)
  • Skoit zpt
  • Nco jiného

webové odkazy

Individuální dkazy

  1. Colin Escott, Martin Hawkins: Good Rockin 'Tonight: Sun Records and the Birth of Rock'n'Roll . 1991, s. 161
  2. rockabilly.nl

Opiniones de nuestros usuarios

Sandra Němcová

Informace o proměnné Jimmy Van Eaton jsou velmi zajímavé a spolehlivé, stejně jako ostatní články, které jsem dosud četl, kterých je již mnoho, protože na své datum na Tinderu čekám téměř hodinu a neobjevuje se, takže mi to dává, že mě to postavilo. Využívám příležitosti nechat pár hvězd pro společnost a vysrat se na svůj zkurvený život.

Stepan Kadlec

Článek o Jimmy Van Eaton je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Sabina Pavlíčková

Pro ty, jako jsem já, kteří hledají informace o Jimmy Van Eaton, je to velmi dobrá volba.