IerissosInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Ierissos. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Ierissos, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Ierissos a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Ierissos. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Ierissos! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Ierissos, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Okres Ierissos

()
Ierissos (ecko)
Bluedot.svg
Základní data
Zem eckoecko ecko
kraj Stední Makedonie
Krajský okres Chalkidiki
místní komunita Aristotelis
Farní Stagira-Akanthos
Zempisné souadnice 40 ° 24 '  severní íky , 23 ° 53'  východní
Výka nad d. M. 10  m
Ierissos
povrch 52 309 km²
Obyvatelé 3455 (2011)
LAU-1 kód . 13020101
Místní rozdlení 5

Ierissos ( Greek ( f. Sg. )) Je malé msteko na východním pobeí poloostrova Chalkidiki a administrativní sídlo obce (Dimos) Aristotelis v severní ásti eckého regionu Stední Makedonie , který v roce 2010 z pvodn samostatných obcí Vznikly Arnea , Panagia a Stagira-Acanthus . Ierissos leí na pláni pímo na pobeí zálivu Ierissos, který je souástí zálivu Strymonic Bay (záliv Orfanos) . Solu je vzdálená asi 160 km severozápadním smrem. Jin od Ierissosu, asi 10 km vzdunou arou, leí hranice s autonomní kláterní republikou Athos . Spolu s pti meními vesnicemi tvoí Ierissos obec stejného jména. Sousední msta Ierissos jsou Nea Roda, Stratoni a Gomati.

V oblasti Ierissos leí pozstatky starovkého msta Akanthos . Najdete je jin od dnení osady a pístavu.

26. záí 1932 v 20:20 místního asu zniilo Ierissos a okolní vesnice zemtesení o síle 7,0 stupn Richterovy stupnice . ádné dalí otesy nebyly pedem varovány; Následky s magnitudy 6,0, 5,7 a 6,2 dokonily destrukci mezi 26. a 29. záím 1932. Epicentrum zemtesení bylo 1 km jin od jiního pobeí poloostrova Elefthera, severní hranice zálivu Ierissos a 4 km východn od Stratoni, který byl také znien.

V ecké obanské válce v letech 1946 a 1949 zaútoili povstalci 22. ervna 1948 na Ierissos a celé hodiny bojovali s policií a armádou. Povstalci dokázali prorazit obranná postavení armády a policie a krátce obsadit pedmstí.

Individuální dkazy

  1. Výsledky sítání lidu z roku 2011 v ecké národní statistické slub (.) (dokument Excel, 2,6 MB)
  2. Píklad Spyros Pavlides, Markos D. Tranos: Strukturální charakteristiky dvou silných zemtesení v severním Egejském moi: Ierissos (1932) a Agios Efstratios (1968). In: Journal of Structural Geology. Sv. 13, . 2, 1991, str. 205-214, doi : 10,1016 / 0191-8141 (91) 90067-S .
  3. Novinový lánek v eckých novinách Eleftheria ze dne 23. ervna 1948, strana 6, prostední sloupec (v etin).

Opiniones de nuestros usuarios

Vera Burian

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o Ierissos se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.

Simona Pospíšil

Tento příspěvek na Ierissos mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.