idovský hbitov BödigheimInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o idovský hbitov Bödigheim. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o idovský hbitov Bödigheim, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se idovský hbitov Bödigheim a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o idovský hbitov Bödigheim. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o idovský hbitov Bödigheim! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o idovský hbitov Bödigheim, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

idovský hbitov v Bödigheim , okrese Buchen v okrese Neckar-Odenwald v severním Bádensku-Württembersku , byl pravdpodobn stanoven na konci 15. nebo na poátku 16. století. idovský hbitov je chránnou kulturní památkou .

píbh

Velký idovský hbitov je na cest k Waldhausen (zásilek Judenkirchhof a Judenacker , oblast 140.69 ares ). Hbitov slouil jako hbitov sdruení a pro 30 idovských komunit z oblasti mezi Strümpfelbrunn a Angeltürn jako pohebit. V roce 1932 zbývalo jen deset farností.

Odhady potu pohb se pohybují mezi 2 000 a 4 000. Kdy byl v roce 2000 pohben hbitov, bylo zdokumentováno 1573 hrob. Nejstarí dochovaný náhrobek je z roku 1628 a poslední z roku 1939.

K dispozici je také dm Tahara z roku 1888, který byl renovován v roce 1984. Podobn pohební vz z roku 1910 a devné pivo . Válený památník pipomíná idovské vojáky, kteí padli v první svtové válce od: Angeltürn, Bödigheim, Buchen , Eberstadt , Großeicholzheim , Hainstadt , Kleineicholzheim a Strümpfelbrunn.

Pamtní deska pro obti faismu je pipojen k idovskému hbitovu s osmi jmény idovských obtí oa z Kleineicholzheim.

Viz také

literatura

webové odkazy

Commons : Jüdischer Friedhof (Bödigheim)  - Sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Opiniones de nuestros usuarios

Alena Poláková

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o idovský hbitov Bödigheim napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Ellen Hanus

Někdy, když na internetu hledáte informace o něčem, najdete příliš dlouhé články, které trvají na tom, abyste mluvili o věcech, které vás nezajímají. Tento článek o idovský hbitov Bödigheim se mi líbil, protože jde k věci a mluví přesně o tom, co chci, aniž bych se ztrácel v neužitečných informacích.

Cyril Jaroš

Článek o idovský hbitov Bödigheim je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.