Hlavní pota (Gliwice)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Hlavní pota (Gliwice). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Hlavní pota (Gliwice), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Hlavní pota (Gliwice) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Hlavní pota (Gliwice). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Hlavní pota (Gliwice)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Hlavní pota (Gliwice), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Hlavní pota v Gliwice (díve Gleiwitz Oberschlesien) sídlí v historické budov v centru msta. Nachází se na severní stran ulice Niederwallstraße (ulica Dolnych Waów) poblí starého msta .

Djiny

Hlavní pota byla postavena v letech 1903 a 1906 na majetku burzy v Gliwicích. Nová pota na Niederwallstrasse nahradila starou potu na Wilhelmstrasse z roku 1887. Stará budova byla píli malá a v tomto okamiku nebylo moné provést její rozíení.

Hlavní budova poty byla zaazena do památkového rejstíku Slezského vojvodství .

architektura

Hlavní pota je novogotická cihlová budova a je dlouhá 67 metr. Pota má velkou v a malou rohovou v. Zelené glazované cihly jsou designovým prvkem mezi ervenými cihlami. Krom toho má fasáda dekorativní omítkové povrchy. V pízemí je na fasád nkolik bílých heraldických kartuí .

Nad hlavním vchodem je dvojitý tít a nad západním vchodem dalí tít.

webové odkazy

Commons : Main Post Office (Gliwice)  - collection of images, videos and audio files

Individuální dkazy

  1. a b J. Rusinowska-Trojca: Urbanistický rozvoj a bytová architektura v Gliwicích

Opiniones de nuestros usuarios

Igor Klimešová

V tomto příspěvku o Hlavní pota (Gliwice) jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Josefina Procházková

Potřeboval jsem najít něco jiného o Hlavní pota (Gliwice), což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Hlavní pota (Gliwice) se mi líbil.

Kamil Sedláková

Konečně článek o Hlavní pota (Gliwice), který se snadno čte.

Irena Mach

Skvělý objev tohoto článku o Hlavní pota (Gliwice) a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.