Friedrich Christian Karl von HolwedeInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Friedrich Christian Karl von Holwede. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Friedrich Christian Karl von Holwede, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Friedrich Christian Karl von Holwede a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Friedrich Christian Karl von Holwede. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Friedrich Christian Karl von Holwede! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Friedrich Christian Karl von Holwede, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Friedrich Christian Karl von Holwede (narozený 19. dubna 1725 v Lochtum , 1 February, je 1797 v Bromberg ) byl pruský hlavní generál a éf na "von Brühl" pího pluku .

ivot

pvod

Jeho rodii byli pruský kapitán Heinrich Christian von Holwede (1684-1739) a jeho manelka Sophie Hedwigová , rozená von König (1694-1770) z domu Lochtum. Generálmajor Ferdinand Friedrich Albrecht Gottlieb von Holwede byl jeho bratr.

Vojenská kariéra

V roce 1740 se Holwede poprvé stal stránkou pruského krále Friedricha II. 6. ledna 1747 nastoupil k pchotnímu pluku Jung-Braunschweig jako podporuík a a do zaátku záí 1748 byl povýen na sekundárního poruíka . V sedmileté válce se zúastnil bitev o Kolín , Leuthen a Hochkirch . Do konce listopadu 1762 byl Holwede povýen na kapitána a velitele roty .

Po válce dostal rozkaz 9. záí 1769 k úasti na manévrech poblí Postupimi . 1. íjna 1774 se stal majorem a zúastnil se války o bavorské ddictví . 24. kvtna 1784 byl povýen na podplukovníka . Dne 10. února 1786 obdrel prebend z Cammin namísto pozdní Major marála von Bieberstein. Krátce nato, 11. bezna 1787, byl Holwede povýen na plukovníka a 1. dubna 1792 jmenován náelníkem pího pluku von Brühl . V této pozici byl 22. kvtna 1792 povýen na generálmajora patentem ze dne 22. kvtna 1792. Holwede a jeho sdruení se podíleli na potlaení kociuského povstání v letech 1794/95 . Dne 4. listopadu 1796 kvli nemoci obdrel rezignaci s dchodem 1 000 tolar ron. Zemel v Brombergu 1. února 1797.

Bhem války v roce 1794 byl pluk pod Holwede tak odliný, e král Friedrich Wilhelm III. dal pluku vlastní pochod granátník.

rodina

Byl enatý s Christiane Friederike von Schulze (17441801). Pár ml následující dti:

literatura

Opiniones de nuestros usuarios

Elen Kovářová

Skvělý objev tohoto článku o Friedrich Christian Karl von Holwede a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.

Alex Mach

Děkuji za tento příspěvek na Friedrich Christian Karl von Holwede, přesně to jsem potřeboval.

Vladimir Dušek

Toto je dobrý článek o Friedrich Christian Karl von Holwede. Poskytuje potřebné informace bez excesů.

Alena Pokorný

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Friedrich Christian Karl von Holwede, ale moc se mi líbil.