Cádizský zálivInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Cádizský záliv. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Cádizský záliv, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Cádizský záliv a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Cádizský záliv. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Cádizský záliv! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Cádizský záliv, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Mapa: Cadiz
popisova
Cádizský záliv
Zvtit klip.png
Cadiz

Bay of Cadiz je zátoka na atlantickém pobeí panlska . Pojmenováno je podle msta Cádiz , které se nachází na poloostrov vynívajícím do zátoky.

umístní

Záliv je rozdlen na dv ásti. Vtí severní ást je obklopena msty Rota , El Puerto de Santa María a Cádiz. Do zálivu se zde vlévají eky Rio Guadalete a Río San Pedro . Jiní ást je od severní ásti oddlena ostrovem Isla del Trocadero . V jiní ásti zálivu jsou msta Puerto Real a San Fernando . Rozprostírá se zde také pírodní park Parque Natural de la Bahía de Cádiz . Nejuí ást zálivu je od roku 1969 peklenuta mostem Puente José León de Carranza a od roku 2015 mostem Puente de la Constitución de 1812 . Do Cádizu jimi vedou státní silnice CA-35 a CA-36.

píbh

V Cádizském zálivu byla v roce 1587 zaloena ást panlské armády pi útoku Francise Drakea zajatého, spáleného nebo potopeného (  naruení píprav na panlskou invazi ). Pitom zpsobil Armad znané kody a donutil panly odloit invazi do Anglie o jeden rok (  panlská armáda ).

Krom toho, bay se stal slavným díky bitv Trocadero , v ní francouzská armáda pod vévodou Angoulême zachytil pevnost Trocadero ped Cádiz dne 31. srpna 1823 a poté dobyl msto. Francouzská invaze panlska bylo naízeno Karla X. osvobodit zajatého panlský král z rukou ústavních revolucioná a obnovení absolutní monarchii .

V souasné dob se lodní linka bagruje v Cádizském zálivu. Krom toho se zvedají etné ásti vrak lodí , dlových koulí, starých mincí atd.

Elektrické vedení pes Cadizský záliv

V 50. letech bylo napí Cádizským zálivem nataeno vysokonapové vedení se dvma tífázovými obvody , které jsou zaveny na dvou 160 metr vysokých stoárech trolejového vedení na obou stranách zálivu .

Opiniones de nuestros usuarios

Lydie Hladík

Skvělý objev tohoto článku o Cádizský záliv a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.

Igor Veselá

Myslel jsem, že už o Cádizský záliv vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Ivo Beránek

Tento záznam o Cádizský záliv je velmi zajímavý.