BuoviceInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buovice. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buovice, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buovice a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buovice. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buovice! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buovice, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buovice
Buovický erb
Buovice (eská republika)
(49 ° 8  56  severní íky, 17 ° 0  6  východní délky)
Základní data
Stát : eská republikaeská republika eská republika
Region : Jihomoravský kraj
Okres : Vykov
Oblast : 4296 ha
Zempisná poloha : 49 ° 9 '  N , 17 ° 0'  E
Výka: 230  m nm
Obyvatelé : 6491 (1. ledna 2021)
PS : 685 01
provoz
elezniní spojení: Brno - Vlárský prsmyk
struktura
Postavení: msto
Okresy: 5
správa
Starosta : Radovan Válek (od roku 2011)
Adresa: Jiráskova 502
685 01 Buovice
íslo obce: 592943
Webové stránky : www.bucovice.cz
Poloha Buovic v okrese Vykov
mapa

Buovice (nmecky Butschowitz ) jsou msto s 6 491 obyvateli (1. ledna 2021) v eské republice . Nachází se 230 m nad moem. M. 40 km východn od Brna na Litav a patí do Okresu Vykov .

Djiny

První písemná zmínka pochází z roku 1322. Ve druhé polovin 16. století se pak panovník Johann von Schembera Boskovic ml na renesanní zámek postavený , který je jedním z nejcennjích budov v tomto regionu. Stavitelem byl císaský architekt Jacopo Strada . Do designu byli zapojeni slavní umlci jako Hans Mont . V letech 1597 a 1945 patil hrad lichtentejnským kníatm .

Msto bylo tce poznamenáno ticetiletou válkou . V 18. století, kdy dolo k urovnání textilního prmyslu, dolo k obnovenému rozmachu. Po úpadku textilního prmyslu se nábytkáský prmysl usadil.

Turistické atrakce

Struktura msta

K Buovicím patí msta ernín ( Tschertscheid ), Klobouky ( Klobutschek ), Marefy ( Marhöfen ) a Vícemilice ( Witzomielitz ).

Osobnosti

  • Bohuslav Sobotka (* 1971), politik, vedoucí vlády a ministr financí v eské republice, navtvoval místní gymnázium.

webové odkazy

Commons : Buovice  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. eský statistický úad - Poet obyvatel eských obcí k 1. lednu 2021 (PDF; 349 kB)

Opiniones de nuestros usuarios

Anita Filip

Tento záznam o Buovice je velmi zajímavý.

Juraj Zemanová

Konečně článek o Buovice, který se snadno čte.

Lukas Novák

Skvělý objev tohoto článku o Buovice a celé stránce. Přejde přímo k oblíbeným.