Budapest Glagolitic fragmentInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Budapest Glagolitic fragment. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Budapest Glagolitic fragment, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Budapest Glagolitic fragment a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Budapest Glagolitic fragment. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Budapest Glagolitic fragment! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Budapest Glagolitic fragment, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Budapest Glagolitic fragment je název pro dv malé ásti pergamenového rukopisu ve staroslovntin v hlaholice z konce 11. nebo 12. století z Bulharska , pravdpodobn z preslavské koly. Obsahují textové výatky z popisu svatých ( pomocných nebo legendárních ) Ran kesanského svatého Simeona Stylity . Fragmenty jsou 5,2-5,4 × 9 cm a 4,6 × 8,3-8,5 cm a jsou popsány kulatou glagolizou. Jazyk má srbochorvatské vlivy.

Fragmenty jsou nyní v Maarské národní knihovn v Budapeti , volací íslo Vet. Slav. Duod. 2 .

literatura

  • Peter Kiraly : Budapeský glagolitický fragment , in: Studia Slavica Hungarica . 1955. N 4. str. 311-332
  • ., . ., : . , in: Slovo . 1990. Sv. 39-40. . 37-44

webové odkazy

  • v pravoslavné encyklopedii

Opiniones de nuestros usuarios

Kevin Ježek

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Budapest Glagolitic fragment.

Dan Benda

Tento příspěvek na Budapest Glagolitic fragment mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Erik Prokopová

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Budapest Glagolitic fragment mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Budapest Glagolitic fragment, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Budapest Glagolitic fragment zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.

Miroslava Němeček

Tento příspěvek na Budapest Glagolitic fragment mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Gustav Beneš

Informace poskytnuté o proměnné Budapest Glagolitic fragment jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.