BudakesziInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Budakeszi. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Budakeszi, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Budakeszi a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Budakeszi. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Budakeszi! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Budakeszi, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Budakeszi
Budakeszi znak
Budakeszi (Maarsko)
Budakeszi
Budakeszi
Základní data
Stát : Maarsko
Region : Stední Maarsko
Kraj : kdce
Malá plocha do 31. prosince 2012 : Budaörs
Souadnice : 47 ° 31 '  N , 18 ° 56'  E
Oblast : 37,11  km²
Obyvatelé : 14 311 (1. ledna 2011)
Hustota obyvatelstva : 386 obyvatel na km²
Telefonní kód : (+36) 23
PS : 2092
KSH kódja: 12052
Struktura a správa (od roku 2013)
Typ komunity : msto
Starostka : Ottilia Csutoráné Gyri (Fidesz-KDNP)
Potovní adresa : F utca 179
2092 Budakeszi
Webové stránky :
(Zdroj: A Magyar Köztársaság helységnévkönyve 2011. 1. ledna na Központi statisztikai hivatal )

Budakeszi [ budksi ] nebo Wudigeß v nmin je stedn velká komunita zaloená dunajskými váby na západním okraji maarského hlavního msta Budapeti . A po druhé svtové válce mla obec významnou dunajsko-vábskou vtinu, po roce 1946, v roce velkého vyhnání Nmc , se stala meninou . Písluné kulturní zázemí lze v komunit stále velmi siln pociovat.

Msto je oblíbené u Budapean, protoe vzduch je mnohem istí ne v nedalekém hlavním mst. V Budakeszi je také celostátn známé plicní sanatorium. Okolní kopcovitá krajina je známá turistická oblast.

Djiny

Budakeszi byl osídlen ji v dob kamenné, ale místo bylo uvedeno v listin a v roce 1296. Po tureckém dobytí byla oblast tém úpln neobydlená. Pak pili dunajtí vábové, které v 17. století pozval István Zichy, nový pronajímatel.

provoz

Budakeszi je s hlavním mstem spojen autobusovými linkami 22 a 222. Do sousedních mst se dostanete po venkovských silnicích.

Partnerství

Osobnosti

  • Rodina bývalého nmeckého ministra zahranií Joschky Fischera pochází z Budakeszi. Fischerv otec byl známý vesnický ezník. Joschka Fischer je nyní estným obanem msta.
  • Josef de Ponte (19222006), nmecký malí a grafik, se zamuje mimo jiné na stavební umní, malbu na sklo . více ne 120 pracuje ve veejných budovách v Nmecku a nkolika evropských zemích, estný oban Budakeszi od roku 2003.
  • Thomas Gerhard Ring (19362009), nmecký katolický teolog, narozen v Budakeszi
  • János Riesz (* 1941), nmecký lingvista a literární vdec, univerzitní profesor v Bayreuthu, narozen v Budakeszi

webové odkazy

Commons : Budakeszi  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. Joschka Fischer - nmecký ministr zahranií, který se nemohl narodit v Maarsku (PDF; 529 kB) Ústední muzeum Dunajského vábska. 8. kvtna 2009. Archivováno od originálu 30. listopadu 2011. Informace: Odkaz na archiv byl automaticky vloen a jet nebyl zkontrolován. Zkontrolujte prosím pvodní a archivovaný odkaz podle pokyn a poté toto oznámení odstrate. Citováno 15. prosince 2010. @ 1@ 2ablona: Webachiv / IABot / www.dzm-museum.de

Opiniones de nuestros usuarios

Vanda štěpán

Záznam o Budakeszi pro mě byl velmi užitečný.

Tobias Procházka

Tento záznam na Budakeszi mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.

Radoslava Matějka

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Budakeszi.