Buda-KaschaljowaInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buda-Kaschaljowa. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buda-Kaschaljowa, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buda-Kaschaljowa a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buda-Kaschaljowa. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buda-Kaschaljowa! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buda-Kaschaljowa, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buda-Kaschaljowa | Buda-Koscheljowo
- | --
( Blorusko. ) | ( Rusky )
erb
erb
vlajka
vlajka
Stát : BloruskoBlorusko Blorusko
Woblasz : Vlajka Homyel Voblast.svg Homel
Souadnice : 52 ° 43 '  severní íky , 30 ° 34'  východní délky
 
Obyvatelé : 8,551 (2016)
asové pásmo : Moskevský as ( UTC + 3 )
Telefonní kód : (+375) +375 2336
PS : 247350
SPZ : 3
Buda-Kaschaljowa (Blorusko)
Buda-Kaschaljowa
Buda-Kaschaljowa

Buda-Kaschaljowa ( bloruský - ) je msto v Blorusku v Homelskaya Woblasz s 8551 obyvateli (od roku 2016).

píbh

Buda-Kaschaljowa byla poprvé zmínna v polovin 19. století jako vesnice státních farmá. Stavba eleznice Libava-Romensk v roce 1873 zvýila rozvoj devaského prmyslu a tkaní. Vtina obyvatel se nicmén vnovala zemdlství. Populace vesnice se zvýila z 95 v roce 1873 na 517 v roce 1897. První kola v Buda-Kaschaljow byla postavena v 90. letech 20. století a nemocnice v roce 1914. V roce 1910 byla otevena církevní kola. V roce 1917 se obec stala souástí RSFSR a od roku 1924 BSSR . Od 14. srpna 1941 byla Buda-Kaschaljowa obsazena Nmci a mnoho obyvatel regionu se zúastnilo partyzánského boje. Oblast byla osvobozena 27. listopadu 1943.

Buda-Kaschaljowa má statut msta od roku 1971.

webové odkazy

Commons : Buda-Kaaliova  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. populaní census
  2. Historie (anglicky)

Opiniones de nuestros usuarios

Simon Procházka

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Buda-Kaschaljowa.

Ella Soukupová

Článek o Buda-Kaschaljowa je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Zdenka žáková

Tento záznam na Buda-Kaschaljowa mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Viděl jsem, jak znovu táhnu Wikipedii, něco, co nám učitel zakázal. Díky, že jsi mě zachránil.

Tamara Richterová

V tomto příspěvku o Buda-Kaschaljowa jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.