Buczynowa PrzeczInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buczynowa Przecz. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buczynowa Przecz, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buczynowa Przecz a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buczynowa Przecz. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buczynowa Przecz! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buczynowa Przecz, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buczynowa Przecz
Prchod údolím Dolina Paszczyca

Prchod údolím Dolina Paszczyca

Smr kompasu Západ východní
Výka prchodu 2127  m npm
Podhale , Powiat Tatrzaski , Malopolsko , Polsko Podhale , Powiat Tatrzaski , Malopolsko , Polsko
Umístní údolí Zakopane Bukowina Tatrzaska
Pohoí Vysoké Tatry , Tatry , Karpaty
mapa
Buczynowa Przecz (Polsko)
Buczynowa Przecz
Souadnice 49 ° 13 '36 "  severní íky , 20 ° 2' 30"  východní

Buczynowa Przelecz ( angl . Buczynowa Heslo nebo Buczynowa Scharte, také: Buchentalscharte) je horský prsmyk v jiní ásti polského Malá vojvodství ve Vysokých Tatrách . Prsmyk leí na hranici obcí Poronin a Bukowina Tatrzaska na východním hebenu masivu winica a spojuje Dolinu Paszczyca s Dolinou Buczynowou . Prsmyk je v nadmoské výce 2127 m a sousedí s vrcholy Wielka Buczynowa Turnia (Velká buková údolní v ) a Maa Buczynowa Turnia (Malá buková údolní v ).

cestovní ruch

Pvodn vedla pes prsmyk vysoká stezka Orla Per (Eagle Walk). Bylo vak pemístno z bezpenostních dvod.

Prvovýstup

Prsmyk vylezl poprvé v roce 1900 pastor Walenty Gadowski .

literatura

  • Zofia Radwaska-Paryska, Witold Henryk Paryski, Wielka encyklopedie tatrzaska , Poronin, Wyd. Górskie, 2004, ISBN 83-7104-009-1 .
  • Tatry Wysokie sowackie i polskie. Mapa turystyczna 1: 25.000, Warszawa, 2005/06, Polkart ISBN 83-87873-26-8 .

webové odkazy

Commons : Buczynowa Przecz  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Opiniones de nuestros usuarios

Hubert Svobodová

Vždy je dobré se učit. Děkujeme za článek o Buczynowa Przecz.

Stella Přibylová

Tento záznam o Buczynowa Przecz je velmi zajímavý.