Buczki (Ek)Internet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Buczki (Ek). Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Buczki (Ek), a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Buczki (Ek) a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Buczki (Ek). Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Buczki (Ek)! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Buczki (Ek), budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

Buczki
Buczki nemá erb
Buczki (Polsko)
Buczki
Buczki
Základní data
Stát : Polsko
Vojvodství : Varmijsko-mazurské vojvodství
Powiat : Ek
Gmina : Ek
Zempisná poloha : 53 ° 49 '  N , 22 ° 26'  E
Obyvatelé : 95 (31. bezna 2011)
PS : 19-301
Telefonní kód : (+48) 87
SPZ : NEL
Ekonomika a doprava
Ulice : Ek / DK 65 - Szeligi Buczki
elezniní trasa : Giycko - Biaystok a Olsztyn -
nádraí Ek : Ek
Dalí mezinárodní letit : DanzigBuczki ( nmecky  Buczken , 1938-1945 Kleinseliggen ) je vesnice v polském Varmijsko-mazurském vojvodství , která patí do Gmina Ek ( venkovská obec Lyck ) v Powiat Ecki (okres Lyck ).

Geografická poloha

Buszki se nachází na západním behu Velkého prodejního jezera ( polsky Jezioro Selmt Wielki ) na jihovýchod Varmijsko-mazurského vojvodství , pt kilometr východn od okresního msta Ek (Lyck) .

píbh

Buczken, vesnice s nkolika malými farmami, je poprvé zmínna v roce 1484. V roce 1874 byla zalenna do nov zízeného Okresního Selmentu se sídlem v malém Mrosenu ( polsky Mrozy Mae ), který - v roce 1938 v okrese Schönhorst (Ostpr.) Pejmenován - krajský los ve správním obvodu Gumbinnen ( vládní okres 1905 Allenstein ) na pruskou provincii Východní Prusko patilo. V letech 1888 a 1898 byl Buczken ve venkovské komunit zalenn do Seliggenu ( polsky Szeligi ) a nakonec 3. ervna (oficiáln potvrzeno 16. ervence) bhem pejmenování akce nacisty v roce 1938 na Kleinseliggen .

V roce 1945 pila vesnice v dsledku války s celým jihovýchodním Pruskem do Polska a dostala polský název Buczki . Dnes je sídlem Schulzenamtu ( polského Soectwo ), jeho souástí je i sousední msto Szeligi ( nmecky  Seliggen ). Patí tedy do sdruení Gmina Ek (venkovská obec Lyck ) v Powiat Ecki (okres Lyck ), do roku 1998 Suwaského vojvodství , od té doby patí do Warmian-Masurian Voivodeship .

Náboenství

Buczki byla farnost v protestantské Farní kostel Lyck v církevní provincii Východní Prusko dne na Evangelické církve Starého pruské unii av ímskokatolickém kostele svatého Vojtcha Lyck v diecézi Warmia . Buczkiho církevní vztah k okresnímu mstu platí dodnes.

provoz

Na Buczki se dostanete z msta Ek (Lyck) po vedlejí silnici pes Szeligi (Seliggen) . Nejblií elezniní stanice je msto Ek s napojením na trat Giycko - Biaystok a Olsztyn - Ek .

Individuální dkazy

  1. ^ CIS 2011: Ludno w miejscowociach statystycznych wedug ekonomicznych grup wieku , 31. bezna 2011, zpístupnno 21. dubna 2019 (polsky).
  2. Adresá polského potovního smrovacího ísla 2013, s. 101
  3. ^ Dietrich Lange: Geografický registr míst Východní Prusko (2005): Kleinseliggen
  4. ^ Rolf Jehke: District Selment / Schönhorst
  5. Buczken

Opiniones de nuestros usuarios

Julia Dvořáková

Myslel jsem, že už o Buczki (Ek) vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Erika Kopecká

Děkuji. Pomohl mi článek o Buczki (Ek).

Oliver Pavlíčková

Tento příspěvek na Buczki (Ek) mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.