Bucky pizzarelliInternet je nevyčerpatelným zdrojem znalostí, i pokud jde o Bucky pizzarelli. Do sítě byla a stále jsou vkládána staletí a staletí lidského poznání o Bucky pizzarelli, a právě proto je tak obtížné se k ní dostat, protože můžeme najít místa, kde může být navigace obtížná nebo dokonce nepraktická. Naším návrhem je, abyste neztroskotali v moři dat týkajících se Bucky pizzarelli a abyste se rychle a efektivně dostali do všech přístavů moudrosti.

S tímto cílem jsme udělali něco, co jde nad rámec samozřejmostí, a shromáždili jsme nejaktuálnější a nejlépe vysvětlené informace o Bucky pizzarelli. Uspořádali jsme ji také tak, aby byla snadno čitelná, s minimalistickým a příjemným designem, který zajišťuje nejlepší uživatelský zážitek a nejkratší dobu načítání. Usnadňujeme vám to, abyste se museli starat jen o to, abyste se dozvěděli vše o Bucky pizzarelli! Pokud si tedy myslíte, že jsme dosáhli svého cíle a že už víte, co jste chtěli vědět o Bucky pizzarelli, budeme rádi, když se vrátíte do těchto klidných moří sapientiacs.com, kdykoli se ve vás znovu probudí hlad po vědění.

John Paul "Bucky" Pizzarelli (narozený 9. ledna 1926 v Paterson , New Jersey , 1. dubna 2020 v Saddle River , New Jersey) byl americký kytarista z hlavního proudu jazzu a swingu .

ít a jednat

Pizzarelli se od devíti let nauil hrát na kytaru a banjo a hrál v rodinné kapele se svými dvma strýci, kteí byli také kytaristy. Od roku 1941 hrál na kytaru v místních taneních kapelách. V letech 1943 a 1951, peruený vojenskou slubou ve druhé svtové válce , byl v big bandu trumpetisty a zpváka Vaughna Monroe . Od roku 1952 pracoval s Joe Mooney a byl v pásmech televizních poad na NBC , jako je Tonight Show v reii Doc Severinsena s Johnnym Carsonem a v show Dicka Cavetta . V roce 1956/57 se na turné s triem Ti Zvuky podle Gene Harris , Andy Simpkins a Bill Dowdy . Pracoval jako populární rytmický kytarista v New Yorku a nkolikrát koncertoval s Bennym Goodmanem a do své smrti v roce 1986. Od 70. let nahrál nkolik alb pod svým vlastním jménem (1976 se Zoot Sims , 1975 s Budem Freemanem , 1978 se Slamem Stewartem , 1979 se Stéphanem Grappellim ) a ve dvojici s Georgem Barnesem (slyet na albu Guitars Pure and Honest ). Jeho syn John Pizzarelli (* 1960) je také jazzový kytarista (s ním také od roku 1981 nahrává, napíklad Stash Sessions 1980/84), jeho dcera Mary je klasická kytaristka a jeho syn Martin je baskytarista. Na zaátku roku 2015 Pizzarelli nahrál své poslední album Renaissance (A Journey from Classical to Jazz) , které vylo u Arbors Records .

Bucky také uil Pizzarelliho na William Paterson College ve Wayne , New Jersey. Jeho hra na kytaru byla ovlivnna Charlie Christianem , ale také konceptem tria Nat King Cole . Stejn jako jeho dti John a Mary a George Van Epsovi , které poprvé slyel v roce 1967, pouil na basu sedmistrunnou kytaru s dodateným nízkým A-strunou. Pracoval také se svým synem Martinem , kontrabasistou.

Pizzarelli zemel na jae 2020 ve vku 94 let na následky infekce SARS-CoV-2. O týden pozdji jeho manelka Ruth Elizabeth Pizzarelli zemela ve vku 89 let; byli manelé 66 let a mli tyi dti.

Diskografické poznámky

Lexikální vstup

webové odkazy

Commons : Bucky Pizzarelli  - sbírka obrázk, videí a zvukových soubor

Individuální dkazy

  1. Legendární kytarista Bucky Pizzarelli zemel v 94. roníku New Jersey Arts, 1. dubna 2020, pístup 2. dubna 2020 .
  2. a b Summerfield: Jazzová kytara , s. 161
  3. Alexander Schmitz: Kytara v jazzu. Dalí úvahy o lánku JE Berendta. In: Guitar & Lute. Volume 5, Issue 1 (1983), str. 82-84, zde: str. 83 f.
  4. Bucky Pizzarelli, mistr jazzové kytary, zemel ve vku 94 let. Po letech jako relativn anonymní hudebník se pan Pizzarelli, který zemel na koronavirus, stal oporou newyorské jazzové scény. The New York Times, 2. dubna 2020, oteveno 2. dubna 2020 .
  5. ^ Nekrolog pro Ruth Elizabeth Pizzarelli. Legacy.com, 17. dubna 2020, pístup 17. dubna 2020 .

Opiniones de nuestros usuarios

Karla Procházková

Tento záznam na Bucky pizzarelli mě přiměl vyhrát sázku, což je méně než dobré skóre.

Dominika Mu.ller

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Bucky pizzarelli napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.